Україна має два плани, як стягнути кошти із заморожених активів Росії

 • Український уряд оцінив збитки від вторгнення Росії у 500 мільярдів доларів і заявив, що на відбудову знадобиться близько 600 мільярдів доларів. Відбудовувати Україну можуть російськими коштами, які заморожені за кордоном. Україна має два плани, як стягнути їх на свою користь.

  Про це під час брифінгу розповів заступник глави Офісу Президента Андрій Смирнов, повідомляє 24 канал. Він заявив, що Офіс Президента спільно з Міністерством юстиції розробив механізм стягнення заморожених коштів Росії для компенсації збитків війни в Україні.

  Він пояснив, що Україна має декілька планів, як стягнути заморожені російські кошти.

  “Основний з них – підписання міжнародного договору, який передбачатиме зняття імунітету з коштів Росії та направлення їх постраждалим громадянам і юридичним особам. А також на відновлення інфраструктури”, – розповів він.

  За словами Смирнова, плани “Б” передбачає прийняття відповідного закону в кожній юрисдикції, де російські кошти були заморожені.

  Як розповів заступник глави ОП, в деяких країнах такі законопроєкти вже зареєстровані. Він додав, що протягом цього тижня триватимуть перемовини з іншими партнерами щодо цього питання.

  Як писав “Галицький кореспондент”, Євросоюз планує створити трастовий фонд для відновлення України.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!