Торгова дипломатія України має переконати партнерів в ЄС, США та інших країнах західного світу повністю замістити російські та білоруські товари, які потрапили під санкції через російське вторгнення, на товари українського виробництва, вважають учасники дискусії «Післявоєнна відбудова України. Ідеї та інструменти», організованої Київським міжнародним економічним форумом у Києві, 27 травня, повідомляє uaprom.
«У нас мають бути зуби і кігті. Усе, що постачалося Росією та Білоруссю до нас (на внутрішній ринок – ред.) та в ЄС, ми маємо вважати своїм. Дуже часто це схожі товари, тому ми повинні замінити їх поставками з України», – зазначив Дмитро Кисилевський, заступник голови комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку.
Вже зараз, ведучи розмови з партнерами, варто переконувати їх збільшувати закупівлі саме виробленої в Україні продукції, додав Володимир Власюк, голова «Укрпромзовнішекспертизи».
«Замість продукції країни-агресора, потрібно купувати українське. Більше того, потрібно вести розмову про продукцію з високою доданою вартістю. Меседж має бути до західного бізнесу – купувати наше», – зазначив він.
Просування українських товарів закордоном має залишатись таким же важливим завданням і після війни, наголосив Руслан Співак, експерт з міжнародної економіки та фінансів.
«Після війни потрібно замінити мілітарну дипломатію на економічну. Говорити про необхідність закупівель вироблених в Україні товарів потрібно так само, як сьогодні ми просимо про зброю. Потрібно активізувати цей напрям в роботі кожної торгово-дипломатичної місії в кожній країні», – сказав він.
Учасники дискусії також погодились, що завдання дипломатії – забезпечити довгостроковий доступ українського бізнесу до міжнародних ринків на вигідних умовах. Зокрема, необхідно домовлятись про продовження дії безмитної торгівлі с ЄС, США, Канадою, Великобританією.
Як повідомляв “Галицький кореспондент”, прем’єр-міністра України Денис Шмигаль розповів, що втрачено вже понад 200 заводів, близько 17% бізнесів зупинились, 60% підприємств працюють на нижчому від довоєнного рівні.