Шмигаль: в Україні втрачено вже понад 200 заводів

 • Війна в Україні вже коштує економіці 35%, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю ВВС, повідоляє “Зерно”.

  Зокрема чиновник вказав, що втрачено вже понад 200 заводів, близько 17% бізнесів зупинились, 60% підприємств працюють на нижчому від довоєнного рівні.

  «За різними оцінками різних експертів, на сьогоднішній день втрачено від 30% до 50% економіки. Прогноз падіння ВВП також становить 30-50%. У середньому близько 35% економіки сьогодні не працює», – заявив глава уряду.

  Окрім цього, він вказав, що держбюджет виконується на рівні 50-70% від довоєнного. Зросли витрати на соціальні та гуманітарні потреби, а також на розмінування, що кожного місяця утворює бюджетний дефіцит у розмірі $5 млрд, інформує прем’єр-міністр.

  * * *За результатами опитування (26 квітня) групи «Рейтинг» — 39% досі не повернулися до роботи, інформує заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк. Наприкінці березня про втрату роботи повідомляли 21% респондентів. За підсумками опитування Ліги ділових клубів України, яке відбувалося на початку квітня, серед власників та CEO підприємств, через війну без роботи в секторі МСБ залишилися 1,2 млн. українців. Також опитування у лютому-квітні від ЄБА свідчить, що 74% компаній планують ротації персоналу: скорочення (13%), зменшення зарплат (11%), звільнення (2%).

 • Як повідомляв “Галицький кореспондент”, понад 150 суб’єктів господарювання розглядають можливість переїхати на Івано-Франківщину. З них 47 уже перевезли обладнання, з яких 25 працюють і випускають продукцію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!