Україна опинилася в кінці світового рейтингу якості доріг

 • За даними щорічного рейтингу Всесвітнього економічного форуму, Україна за якістю дорожнього покриття в 2016 році посіла 137-ме місце з 144 країн світу.

  Відзначається, що 97% українських автодоріг потребують оновлення, пише 24 канал.

  Головною причиною поганої якості доріг в Україні є відсутність своєчасного і якісного ремонту, а також перевантаженість трас.

  Проте, є й хороші новини. У 2017 році буде відремонтовано близько 2000 км доріг – удвічі більше, ніж у 2016 році і на рівні 2011 року, коли Україна проводила масштабне будівництво, готуючись до проведення Євро-2012. Якщо така тенденція матиме продовження, у 2018 році може оновитися рекорд за масштабами будівництва за всю історію незалежної України.

  Всього в Україні 170 тисяч кілометрів доріг: 50 тис. км. – дороги державного значення, 120 тис. – місцевого. За ремонт перших відповідає Укравтодор, другі у веденні місцевої влади. До їх фінансування Укравтодор відношення не має.

  Прокладка доріг – надзвичайно дорогий вид інфраструктури: нова коштує від 1 мільйон доларів за 1 кілометр . Для того щоб дорога окупилася і не руйнувалася, нею потрібно перевозити вантажі протягом 10-12 років, не порушуючи вагові норми. Більшість перевізників через фактичну відсутность вагового контролю та невеликих штрафів вдаються до частих порушень.

  На теперішній час, основні витрати Укравтодору йдуть на фінансування дрібного (ямкового), середнього і капітального ремонту та виплату кредитів і боргів минулих років.

  За підрахунками експертів, для повного відновлення українських доріг необхідно витрачати по 50 мільярдів гривень щорічно протягом 5 років.

  Нагадаємо, що прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував радикальне покарання за розкрадання коштів на ремонт доріг. У Кабміні обіцяли зобов’язати підрядників, які не впорались зі своїм завданням, виправляти усі недопрацювання та розповіли про можливість ввести кримінальну відповідальність за розкрадання державних коштів.

  Нагадаємо, Галицька міська рада не буде прибирати біля моста та ремонтувати дорогу коло вокзалу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!