Україна отримала промислові 3D-принтери для друку запчастин до бойової техніки

 • На початку війни українці почали самостійно друкувати 3D запчастини, не маючи на це відповідних дозволів.

  Сполучені Штати Америки передали Україні промислові 3D-принтери, які можуть друкувати запчастини до бойової техніки. Українці закінчили навчання на них минулого тижня.

  «Йдеться про принтер розміром із вантажівку, навчання на якому закінчили українці, і на ньому вони можуть друкувати запчастини», – повідомив помічник міністра оборони США із питань закупівель та утримання Вільям Лаплант.

  Поява цих принтерів «зовсім змінює справу», адже вони пришвидшують процес і відкривають нові можливості. Зокрема, можна зробити деталі, які не вдалося би виготовити у звичайних умовах.

  Лаплант розповів, що після початку російського вторгнення українці почали самостійно друкувати 3D запчастини. Він натякнув, що Україна не мала на це відповідних дозволів, але держави-союзники допомогли в цій ситуації і надали всі пакети технічних даних.

  «На початку українці друкували власні 3D-деталі, не маючи пакетів технічних даних. Знаєте, як кажуть, коли твоя країна зазнає екзистенційної атаки, закони про інтелектуальну власність лише трохи мають значення», – пожартував Помічник глави Пентагону.

  Нагадаємо, понад 9 тонн пластмасових виробів військового призначення роздрукували на своїх 3D-принтерах члени «ДрукАрмії». Будь-який воїн ЗСУ може безкоштовно замовити на сайті ініціативи потрібний виріб або його деталь і отримати замовлення максимально оперативно.

  До теми: Уряд вирішив забрати у громад частину «військового податку»

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!