Україна отримає транш МВФ на 890 мільйонів доларів

 • Ці гроші спрямують на бюджетну підтримку.

  Рада директорів МВФ завершила перший перегляд програми розширеного фінансування в рамках механізму розширеного фінансування (EFF) для України. 

  Про це йдеться у заяві МВФ, пише “Економічна правда”

  У Фонді нагадали, що механізм розширеного фінансування був схвалений Радою директорів МВФ у березні 2023 року і є частиною загального пакету підтримки України на суму 115 мільярдів доларів США.

  “Влада досягла значного прогресу у виконанні своїх зобов’язань за програмою EFF у складних умовах, виконавши всі відповідні критерії ефективності до кінця квітня та структурні маяки до кінця червня, і залишається відданою цій програмі.

  Подальша сильна відповідальність та імпульс реформ необхідні для збереження макроекономічної стабільності, посилення інституційних реформ та підтримки зусиль з відновлення, а також для сприяння Україні на шляху до вступу в ЄС”, – йдеться у заяві.

  Це, як підкреслили в МВФ передбачає:

  • збереження потужної бази податкових надходжень (“у тому числі шляхом утримання від заходів, які можуть підірвати податкову базу”),
  • підтримку стійкої дезінфляції та стабільності обмінного курсу, підтримку здоров’я банківського сектору,
  • просування важливих реформ у сфері управління та боротьби з корупцією, зокрема щодо декларування активів, протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму.

  “Також життєво важливо, щоб зовнішнє фінансування бюджетної підтримки продовжувалося на належних пільгових умовах для захисту макроекономічної стабільності та забезпечення фінансування проєктів відновлення на умовах, що відповідають фіскальній та борговій стійкості”, – йдеться у релізі.

 • У Фонді підкреслили, що, незважаючи на війну, економіка України демонструє більшу стійкість, ніж очікувалося, після різкого скорочення у 2022 році.

  “Прогноз зростання ВВП на 2023 рік підвищено до 1-3 відсотків, оскільки внутрішній попит відновлюється, інфляція сповільнюється, а золотовалютні резерви залишаються високими на тлі стабільної ситуації на валютному ринку. Загалом макроекономічна та фінансова стабільність зберігається завдяки виваженій політиці, а також безперервній та своєчасній зовнішній підтримці”, – додали у Фонді.

  Читайте також: ЄС не повинен “знижувати планку” задля вступу України, – глава МЗС Данії

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!