Україна піднялася у рейтингу економічної свободи одразу на 15 сходинок

 • Україна зайняла 134 місце серед 162 країн і територій в рейтингу економічної свободи. У порівнянні з рейтингом минулого року Україна піднялася на 15 позицій.

  Проте Україна все ще залишається в економічно невільній групі разом із такими країнами як Іран, Ірак, Пакистан, Білорусь, Зімбабве, йдеться в звіті «Економічна свобода в світі» за 2018 рік канадського Fraser Institute.

  Гонконг і Сінгапур знову очолили світовий рейтинг. У топ-10 також увійшли: Нова Зеландія, Швейцарія, Ірландія, США, Грузія, Маврикій, Велика Британія, Австралія та Канада (поділили десяте місце), пише ua.news.

  Десятка найбільш економічно невільних країн: Судан, Гвінея-Бісау, Ангола, Центральноафриканська Республіка, Республіка Конго, Сирія, Алжир, Аргентина, Лівія і Венесуела. Північна Корея і Куба через відсутність даних не представлені в індексі.

  Індекс розраховується на основі 42 показників, які об’єднані в п’ять широких категорій: розмір уряду; правова система та захист прав власності; доступ до надійної валюти; свобода міжнародної торгівлі; регулювання кредитування, праці та бізнесу.

  Зростання рейтингу України відбулося в основному завдяки валютній лібералізації, оскільки істотні зміни зафіксовані саме в категорії «доступ до надійної валюти». Однак незначна позитивна динаміка простежується і в інших показниках. Незважаючи на валютну лібералізацію, рівень 2013 року ще не досягнуто, саме тоді цей показник був максимальним для України (6,58). У 2013 році також був зафіксований більш високий рівень свободи міжнародної торгівлі.

 • У світовому розрізі Україна все ще відстає в категорії «доступ до надійної валюти» (161 місце з 162), незважаючи на те, що саме цей показник виріс найістотніше у порівнянні з 2015 роком. У той же час, Україна зберігає хороші позиції (52 місце з 162) за розміром уряду (витрати, податки і підприємства).

  Раніше Україна потрапила у світовий антирейтинг по захворюваності на туберкульоз, увійшовши у топ-5 країн за розповсюдженням цієї хвороби.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!