Україна, Польща та США підписали енергетичний меморандум

 • Україна, Польша та США підписали меморандум про тристороннє співробітництво у сфері енергетики. Про це повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк, пише ТСН.

  Історичний день. Ще один крок на шляху до енергетичної незалежності не тільки України, а й усієї Європи.  Одним із кроків забезпечення енергетичної незалежності нашої держави стане налагодження поставок зрідженого газу через Польщу“, – пояснив він.

  За словами учасників переговорів, меморандум є першим кроком до заявленої мети. Далі має розпочатися робочий процес щодо узгодження поставок газу через Польщу на територію України.

  Це дивовижна перемога для енергетичної безпеки, а також для національної безпеки наших трьох країн. Ми допомагаємо Польщі забезпечити безпеку поставок газу і стати центром, з якого експортується газ в сусідні країни, а також ми допомагаємо Україні забезпечити поставки газу“, – наголосив міністр енергетики США Рік Перрі.

  Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський на переговорах у Польщі обговорював можливість використання польського СПГ-терміналу у Свіноуйсьце. Такий проєкт міг би сприяти диверсифікації постачання газу в Україну, що є важливим кроком для забезпечення енергетичної безпеки нашої держави.

  До теми: у Коломиї на один день відключать газ

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!