• Україна серед лідерів: які країни найчастіше перемагали на “Євробаченні”

 • Пісенному конкурсу “Євробачення” вже 67 років. Цьогоріч його приймає Велика Британія замість України. Вона, до речі, серед країн, які перемагали найчастіше.

  Уже сьогодні, 9 травня, у Ліверпулі відбудеться перший півфінал 67-го пісенного конкурсу “Євробачення”. Цього року за перемогу борються 37 країн. Хто та скільки разів забирав кришталевий мікрофон додому читайте в матеріалі “24 Каналу”.

  Перший конкурс “Євробачення” відбувся 1956 року у Швейцарії. Участь у ньому взяли лише сім країн – Швейцарія, Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Люксембург і Нідерланди. Кожна з них підготувала по дві пісні, але перемогла представниця Швейцарії Ліз Ассія з піснею Refrain.

  Наступного року до конкурсу приєдналися Австрія, Данія та Велика Британія. Ще через рік – Швеція, згодом Фінляндія, Іспанія та Югославія, а пізніше – Португалія та Ірландія.

  Шлях України на “Євробаченні” розпочався 2003 року, коли в Латвію поїхав Олександр Пономарьов з піснею Hasta la vista. З огляду на те, що Україна пропустила попередні 47 конкурсів, то не найбільше разів здобувала перемогу, але все одно серед лідерів.

  Які країни найчастіше перемагали на “Євробаченні”. Так, найчастіше на “Євробаченні” перемагала Ірландія – 7 разів. Усе почалося 1970 року з пісні All Kinds of Everything у виконанні Дани Скеллон. Тоді вона перемагала тричі підряд – з 1992 по 1994 рік.

  На другій сходинці Швеція – 6 перемог. Вперше це сталося 1974 року, коли квартет АВВА поїхав у Велику Британію з піснею Waterloo. Крайній раз Швеція перемагала на “Євробаченні” 2015 року, коли Монс Сельмерлев виконав пісню Heroes. Вона присвячена дітям, яких цькували у шкільні роки.

  Третю сходинку ділять Франція, Люксембург, Велика Британія та Нідерланди. Кожна з цих країн перемагала по 5 разів.

  На четвертому місці Ізраїль з 4 перемогами. До того ж дві з них були підряд – 1978 та 1979 років. Однак найефектнішою переможницею з Ізраїлю є Нетта Барзілай, яка 2018 року підірвала Лісабон вигадливим треком Toy. Тоді вона отримала найбільшу кількість балів від глядачів.

  П’ятірку лідерів закривають Данія, Норвегія, Італія та Україна. Ці країни по 3 рази перемагали на пісенному конкурсі “Євробачення”.

  З 2 перемогами – Швейцарія, Іспанія, Австрія, Німеччина.

  Тоді як по одному разу перемагало 11 країн – Монако, Бельгія, Югославія, Естонія, Латвія, Туреччина, Фінляндія, Португалія, Росія, Азербайджан, Сербія.

  Читайте також: Десятка фаворитів “Євробачення-2023” за версією букмекерів: які шанси на перемогу в України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!

  НАШІ КОЛУМНІСТИ ТА БЛОГЕРИ

  Рязанцева ЯнаРязанцева Яна

  Дика півонія — окраса Донецького степу

  Якщо ви вже маєте пару сотень фотографій ужгородських сакур та ще стільки ж — тюльпанів волинської голандії, і не знаєте, куди б відправитись задля красивих фото, вам точно варто відвідати Донеччину навесні. Так так, підозрюю, що в цей момент ви знервовано засміялись. Але ж війна колись скінчиться, і я сподіваюсь, що бойові дії не доберуться

  Магда ЄвгенМагда Євген

  Пропорція для Путіна

  Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного

  Волошин ТарасВолошин Тарас

  Вакцинація і Конституція

  Україна стрімко летить вперед, точніше, у прірву – за темпами поширення коронавірусу. Лікарні переповнені, щодня страшною смертю вмирають сотні людей. І при цьому все ще є достатньо особин, які протестують проти вакцинації від COVID-19. Буду називати їх саме так, адже всі інші слова, що спадають на думку, у друк не пропустять. Що особисто мене обурює

  Лінник ЛюдмилаЛінник Людмила

  Сіла і поїхала

  Попри усі можливі стереотипи, незважаючи на низку дискримінуючих обставин, безвідносно до ситуації загалом, все більше жінок у нашій країні стають водійками. 13 років тому, коли я ходила в автошколу, у моїй групі було лише троє молодих дівчат. Сьогодні ж на курсах чоловіків та жінок, мабуть, порівну. І якщо чоловіки здебільшого отримують посвідчення водія у 18—20