Україна скликає підписантів Будапештського меморандуму

 • Україна звернулась до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій, передає Укрінформ.

  Про це йдеться у відповідній заяві МЗС України:

  “Агресія РФ та порушення умов відмови України від ядерної зброї підриває міжнародний режим нерозповсюдження і визначатиме майбутнє відносин з країнами, які можуть обрати шлях розробки цього типу озброєння. 27 листопада 2018 року Міністерство закордонних справ України, на підставі пункту 6 Меморандуму, звернулося до країн-підписантів Будапештського меморандуму з вимогою проведення термінових консультацій з метою забезпечення повного дотримання зобов’язань та негайного припинення агресії РФ проти України”,  – йдеться у зверненні.

  В  МЗС зазначили, що Україна розглядає Будапештський меморандум “як важливий міжнародний інструмент забезпечення безпеки України і вимагає від Росії повною мірою дотримуватися взятих зобов’язань”:

  “24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією у Будапештському Меморандумі  у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України”, – наголосили у міністерстві.

  В українському МЗС також нагадали, що держави-гаранти надали зобов’язання, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України.

  Читайте також: Кабмін ухвалив постанову про виплату компенсації військовополоненим українським морякам

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!