Україна та МВФ працюють над новими цінами на газ

 • Україна та Міжнародний валютний фонд опрацьовують питання зміни газових тарифів для промисловості і населення країни.

  Про це повідомив на брифінгу прем’єр-міністр Володимир Гройсман, пише УП. 

  “Дійсно є, і про це заявив представник Міжнародного валютного фонду в Україні, питання про те, щоб вирівняти комерційну ціну і ціну на газ для населення в Україні. І ми зараз працюємо з МВФ”, – заявив він.

  Голова уряду розповів, що під час цієї співпраці українська сторона притримується своєї власної думки і не погоджується з деякими пропозиціями фонду.

  “Я вважаю, що має бути справедливе формування ціни в країні, і зрозуміло, що треба так побудувати, щоб не виникало жодних корупційних проявів”, – зазначив він.

  Прем’єр визнав, що різниця між комерційною і побутовою цінами на газ – погане явище, адже дає підстави для маніпуляцій. Також він наголосив, що в поточному опалювальному сезоні тариф на газ для населення підвищуватись не буде.

  “Ціна на газ в цьому опалювальному сезоні змінена не буде. Я про це вам сказав, і я дотримаюсь свого слова”, – пообіцяв Гройсман.

  При цьому він зауважив, що в Україні треба створити систему захисту населення від можливого подорожчання блакитного палива.

  Як відомо, у Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з умов перегляду програми розширеного фінансування та виділення траншу України є приведення цін на газ до ринкового рівня.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!