Україна цього року не планує звертатися до партнерів щодо закупки газу, – Нафтогаз

 • Зазначається, що його достатньо в підземних родовищах.

  Цього року Україна не планує звертатися до іноземних партнерів для закупки природного газу. Про це в ефірі телемарафону розповів голова НАК “Нафтогаз України” Олексій Чернишов, пише УНН.

  Окрім того, планують збільшити видобуток блакитного палива.

  “Ми не плануємо в цьому році звертатися до наших партнерів із закупки газу. Україна має достатні об’єми, «Нафтогаз» збільшує видобуток. У цьому році ми збільшимо на 8%, і фактично Україна має розраховувати на себе”, – сказав Олексій Чернишов.

  Як зазначив голова “Нафтогазу”, мета щодо запасів газу в підземних сховищах на початок опалювального сезону – 14,7 млрд кубометрів.

  “За розрахунками, цього абсолютно достатньо, це передбачає різні сценарії, у тому числі додатковий об’єм вироблення і генерації електрики з використанням природнього газу. Цього об’єму буде достатньо, ми активно рухаємо в напрямку накопичення і вже фактично досягли цифри в 14 млрд кубометрів. Я запевняю, що мета буде виконана і перевиконана”, – наголосив Чернишов.

  За його словами, тиску у трубі достатньо, і його буде достатньо, щоб пройти наступну зиму.

  “Те, що стосується можливих обстрілів – ми впевнені, що вони будуть відбуватися, у деяких регіонах можливі перебої. Але працівники «Нафтогазу» постійно працюють над усуненням можливих таких ситуацій”, – зазначив Чернишов.

  Він також наголосив, що в “Нафтогазі” передбачають деякі сценарії, коли Україна розглядатиме можливість імпортувати природній газ для створення резервного об’єму.

  “Але це аварійний сценарій”, – наголосив він.

  Читайте також: Оновлено черги відключень: «Прикарпаттяобленерго» готується до осінньо-зимового періоду

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!