Україна є світовим лідером у деколонізації Росії, – експерт

 • Інші країни у цьому сенсі сильно відстають.

  Україна є світовим лідером у деколонізації Росії. Про це заявив член Постійного форуму ООН з питань корінних народів (2014-2016), голова ГО «Уралік» Олівер Лооде під час онлайн-виступу на Третьому міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

  Лооде зазначив, що в Україні на рівні Верховної Ради усвідомили стратегічну важливість того, що відбувається в Росії у контексті самоусвідомлення поневолених народів РФ, і що це означає для національної безпеки України.

  Зокрема, у Верховній Раді створено Тимчасову спеціальну комісію для роботи з поневоленими народами в Росії. За словами експерта, нещодавно ця спеціальна комісія домовилася з представниками Ліги вільних націй про проведення конференції з деколонізації Росії. Окрім того, члени цієї ТСК надали політичну підтримку Лізі вільних націй і Форуму вільних народів пост-Росії.

  «Це серйозні контакти, і національні рухи корінних народів Росії це високо цінують. Сьогодні Україна є світовим лідером у деколонізації Росії. Інші країни сильно відстають у цьому, і я сподіваюсь, що вони нарешті почнуть наздоганяти», – сказав голова ГО «Уралік».

 • До теми: Зеленський замінив командувача Об’єднаних сил ЗСУ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!