Україна закликає світ не допустити судилища над захисниками в Маріуполі

 • Українська влада закликає світових лідерів і міжнародні організації не допустити незаконне судилище над українськими захисниками в Маріуполі й відвідати полонених в Оленівці.

  Оприлюднили спільну заяву сил безпеки та оборони щодо полонених захисників Маріуполя, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Українську правду”:

  “Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями.

  Вимагаємо негайно направити представників Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки”.

  “Операція з порятунку 2,5 тисяч захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти життя нашим Героям. Альтернативи на кшталт екстракшн не було. Стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на “Азовсталі” насамперед тяжкопоранених, адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися”, – йдеться в заяві.

  Тяжкопоранених вдалося врятувати першими під час обміну в червні: 144 особи, з яких 95 захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

  “Усі державні інституції працюють над тим, щоб повернути Героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для визволення українських Захисників та Захисниць із полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин”, – заявляють сили безпеки та оборони.

  Водночас, “Російська Федерація не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни”. 

  Тож питання обміну полоненими є складним і чутливим.

  “Україна постійно посилює публічну комунікацію з нашими партнерами, звертається до міжнародних організацій та світових лідерів, привертає увагу світу до дій, які чинить ворог із українськими військовими, які перебувають у полоні”, – наголошують сили безпеки й оборони.

  Нагадаємо, окупанти хочуть влаштувати “суд” над полоненими в Маріуполі на День Незалежності України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!