Українець хоче долетіти до Австралії на власноруч збудованому літаку

Перелітити з України до Австралії на власноруч збудованому літакові мріє авіаконструктор-аматор з Чернівців. Наразі збудував вже третє повітряне судно, тепер це точна копія моделі першого у світі спортивного літака. Його оригінал створив у 1925 році англійський конструктор.

“Із 4-річного віку, як побачив перший літак, з тих пір – мрія! У 40 років – здійснив перший світ політ. Спершу було боязко, а потім – щастя”, – каже чоловік, передає 5 канал. 

Авіамоделюванням 58-річний Леонід Ковальчук захоплювається змалку. Про літаки знає геть усе. Своїми руками склав не один аероплан. На одному з них навіть піднімався у небо. Нині робить черговий екземпляр. У власній маленькій майстерні чоловікові допомагають юні помічники.

Чернівчанин заходився відтворювати копію легенди британської цивільної авіації – перший у світі спортивний літак. Його у 1925 році створив англійський конструктор Джеффрі де Хевіленд. Нині Ковальчук завершує роботу над своїм аеропланом, за створення якого взявся ще 15 років тому.

Леонід Ковальчук розповідає: “Лишилось обтягти два крила, хвіст повністю готовий, всі прилади є. Я маю право зробити усе, що б хотілось, аби було краще. Оригінальні елерони на цьому літаку – на нижньому крилі, я їх переставив на верхнє крило. Застосовую дизельний двигун – “Опель Астра”. Напевне, уперше в Україні”.

Цей літак-авіатор відтворює заради власної мрії. На ньому хоче здійснити переліт з України до Австралії. Повітряну подорож запланував на 2025 рік. Після того, як зареєструє судно і здійснить випробувальний політ.

Нагадаємо, на Прикарпатті хлопець винайняв літак, щоб освідчитися в коханні, а пілот не мав документів.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!