Українець створив унікальний вітряк і отримав за нього Оскар

  • Український вчений Олексій Оніпко створив унікальний вітряк, нестандартна форма якого дозволяє домогтися високої ефективності і при цьому знизити рівень шуму, що його видає пристрій, передає UaPost з посиланням на ain.ua. Крім того, на відміну від традиційних моделей, модель Оніпка абсолютно безпечна для птахів.

    Українська розробка отримала найпрестижнішу премію у галузі альтернативної енергетики, так званий «Зелений Оскар». Представники різних країн вже виявили зацікавленість проектом – вітряки хочуть виробляти в Казахстані, Естонії, Італії . Проте в рідній Україні зацікавленість мінімальна.

    Сама форма вітряка є ноу-хау Оніпка – замість традиційних лопатей – об’ємні спіралі, різні за діаметром і встановлені на різній висоті. Завдяки цьому пристрій здатний виробляти енергію навіть коли вітру майже немає. Традиційні лопатеві вітряки в таких випадках зупиняються. При невисокій швидкості вітру модель виробляє в 5-6 разів більше енергії в порівнянні зі звичайними вітряками, запевняє Оніпко. Щоб лампочка загорілася, ротору достатньо покрутитися 15 секунд.

    Як пояснив учений, спіраль немов закручує вітер в себе, в цьому і криється ефективність ротора. Однак навіть незначні відхилення призводять до істотного зниження ефективності – до 30% втрат енергії при відхиленні в розмірах на 5 мм. Над створенням форми українець працював десять років. Для тестування пристрою він поставив у себе вдома аеродинамічну трубу, яка розганяє вітер до 15 метрів в секунду.

  • !!fullsize (5)

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!