Українець Юрій Анікєєв став чемпіоном світу в шашках рапід

• В Ізмірі (Туреччина) завершився Чемпіонат світу з міжнародних шашок (100-клітинна дошка), на якому подвійний успіх очікував на українців у чоловічому турнірі, повідомляє Спортивний комітет України.

Міжнародний гросмейстер Юрій Анікєєв блискуче провів всю дистанцію, і виборов звання чемпіона світу в швидкій грі (рапід). Харків’янин на шляху до золота подолав трьох міжнародних гросмейстерів з Латвії, Сенегалу та Білорусі. Набравши 13 очок, Анікєєв випередив одного з найтитулованіших спортсменів світу – Олександра Шварцмана.

shashki_anikeev_ivanov

Росіянин і з ще одним українцем Артемом Івановим мали однакову кількість балів – по 12, але за додатковими показниками саме Шварцман посів другу сходинку. А спортсмен з Дніпропетровська замкнув чільну трійку, тим самим забезпечивши подвійне представництво України на п’єдесталі пошани.

У жіночій половині змагань виступали Вікторія Мотричко і Ольга Балтажі. Наші лідери в особистому турнірі посіли 5-6 місця, вслід за чотирма представницями Росії, які поділили між собою призи.

• У командному заліку чоловіча національна збірна стала чемпіоном світу, а жіноча – віце-чемпіоном. Наші чоловіки випередили представників Росії та Сенегалу, тоді як українки поступилися лише росіянкам.

Нагадаємо, що в Івано-Франківську нагородили переможців всеукраїнського турніру із шашок.