Українка вперше піднялася на найнебезпечнішу гору світу

 • Ірина Галай стала першою українкою, яка піднялася на другу за висотою гірську вершину світу – Чогорі (К2).

  Своє сходження альпіністка здійснила о 8.42 за місцевим часом. Вона присвятила його 30-річчю незалежності України, повідомляє “Укрінформ”.

  Українці вдалося підкорити гору висотою 8 611 метрів. Через надзвичайну складність сходження вершину К2 також називають Дикою горою або “горою-вбивцею”.

  Рівень смертності при сходженні на цю вершину становить рекордні 23%. Це означає, що кожен четвертий альпініст, який підіймається на К2, зазнає трагічних наслідків. Станом на 2021 рік, на К2 піднялося лише 337 альпіністів, серед них 20 жінок.

  Українська експедиція на К2 стартувала ще на початку липня. До команди увійшли альпіністи Ірина Галай та Дмитро Семеренко, а також фотограф Назарій Кривошеєв. Дмитро разом з Іриною піднялися на вершину Чогорі, а Назарій зупинився у базовому таборі на висоті 6 800 метрів.

 • Галай розвінчала міф, що на К2 можуть піднятися тільки профі, як до цього вважалося в світі альпінізму. Ірина стала першою українкою, якій вдалося зійти на К2.

  Читайте також: За сходженням мандрівниці Христини Мохнацької на Еверест спостерігали тисячі українців. Жінка хотіла зійти на вершину і встановити кілька рекордів. Чому з експедиції Мохнацька повертається самозванкою, а не рекордсменкою?

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!