Українка вперше в історії стала абсолютною чемпіонкою світу з важкої атлетики

 • Аліна Марущак здобула три “золота” на чемпіонаті світу з важкої атлетики, ставши першою українкою в історії з таким досягненням.

  Марущак стала абсолютною чемпіонкою у ваговій категорії до 81 кг, здобувши три золоті медалі. Великі медалі дають за суму ривка й поштовху. Окремо за ривок і поштовх дають малі медалі, пише “Суспільне”.

  У першому виді змагань українка здобула “малу” золоту медаль – за ривок під час підняття ваги.  Вона подужала вагу в 113 кг, перевищивши на 5 кг вагу найближчої суперниці – кореянки Кім Ї-соль.

  У другому виді змагань – поштовху – українка знову здобула “малу” золоту медаль, піднявши 135 кг, знову обігнавши суперниць на один кілограм.

  За сумою піднятої ваги – 248 кг – Марущак здобула “велике золото” на чемпіонаті, ставши абсолютною чемпіонкою світу з трьома “золотими медалями”.

  До цього лише один українець здобував усі три титули на чемпіонаті з важкої атлетики – Тимур Таймазов 1994 року. Його вагова категорія була “до 104 кг”.

  Марущак стала першою українкою в історії, яка здобула титул абсолютної чемпіонки з важкої атлетики. Для неї це дебют на світовому чемпіонаті.

  Читайте також: Калуська борчиня перемогла п’ятьох суперниць і завоювала “золото”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!