Українська школярка винайшла пристрій, що рятує життя у замкнутому просторі

Українська школярка Анастасія Кононенко отримала державний грант у 500 тисяч гривень на розвиток свого винаходу, пише УНІАН.

Про це повідомили в пресслужбі Малої академії наук України. Зазначається, що школярка винайшла пристрій, що рятує життя в замкнутому просторі. Наприклад, автоматично вимикає клімат-контроль всередині закритого автомобіля. Це може врятувати життя дітей і тварин, які опинилися всередині нього.

Система працює на основі трьох датчиків – температури, звуку і руху. Вони фіксують відповідні параметри та посилають повідомлення на телефон, що в приміщенні залишилася жива істота:

“Датчик температури може при необхідності самостійно регулювати температуру: або робити її теплішою чи холоднішою. Пристрій можна використовувати в будь-яких замкнутих просторах: це може бути й машина, і бокси в лікарнях”, – розповіла Кононенко.

Повідомляється, що Анастасія отримає грант не готівкою, а послугами. Вона витратить його на розробку бізнес-моделі, підготовку презентаційних матеріалів, лабораторне тестування винаходу, підготовку патенту та консалтингові послуги.

Читайте також: прикарпатець винайшов пічку, яка без дров обігріє солдатів у АТО.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!