Українські військові носитимуть нові емблеми на комірах та беретах (ФОТО)

 • У Збройних силах України вирішили оновити вигляд емблем, які військові носять на комірах та беретах. Також ввели і нові — для військових спеціальностей, які раніше їх не мали. 

  Для вищого офіцерського складу оновили так звану «зубчатку». У Міноборони кажуть, що вона раніше не повністю демонструвала ранг військового, передає Громадське.

  Нову емблему отримали також війська зв’язку, спеціалістів автоматизованих систем управління, захисту інформації та кібербезпеки.

  Для десантно-штурмових військ емблему на комір замінили на таку ж, як і на їхніх беретах.

  Зазнали змін емблеми медичної служби та ветеринарної медицини. Раніше це була «зірка життя», яка є символом надання первинної медичної допомоги. У Міноборони кажуть, що це не повністю показує діяльність медслужби, адже вона також і лікує та реабілітує військових. Відтак зірку замінили на жезл Ескулапа зі змієм — він є загальноприйнятим символом медицини. Також подібний знак використовували в армії УНР.

   

  Зазнала змін і емблема частин радіо-електронної боротьби та радіоелектронної розвідки.

 • Емблема на комір Військової служби правопорядку зазнала лише косметичних змін: вона має виготовлятися з жовтого металу.Окрім заміни існуючих емблем ввели ще чотири нові: для спеціальностей, які не отримали їх у 2017 році під час переходу на нову форму. Це військово-топографічна службаармійська авіаціяморська піхота, та Державна спеціальна служба транспорту, яка підпорядковується Міноборони.

  Також змінилися деякі беретні знаки, зокрема у радіотехнічних військ та військ зв’язку, військової служби правопорядку, морських піхотинців та Державної спеціальної служби транспорту України. Їх оновили так само як і знаки на коміри.

  Нагадаємо, випускники кафедри військової підготовки ПНУ склали Присягу на вірність українському народові

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!