Українські політики самі можуть занапастити країну

 • Внутрішні протистояння в українській владі можуть мати фатальні наслідки для країни і без зусиль з боку Росії.

  Наразі Росія відволікла свою увагу на Сирію і конфлікт у східній Україні ослаб, однак українські чиновники не користаються цією можливістю, а все більше зосереджуються на боротьбі одне з одним. Повідомляє Українська правда, з посиланням на Bloomberg.

  Зокрема, у статті згадали конфлікт між Олегом Барною та Арсенієм Яценюком, а також між Арсеном Аваковим і Міхеілом Саакашвілі. Автор окремо зазначив, що під час останньої сварки президент Петро Порошенко сидів, закривши долонями обличчя.

  вру

  Наступний конфлікт, на думку видання, може розгорітися навколо прийняття бюджету-2016.

  Автор вважає, що все це може поставити під питання отримання наступного траншу від МВФ розміром у 17,5 млрд доларів. Зокрема, така небезпека вже проявилася у дохідності українських облігацій, яка зросла.

  На думку старшого директора Німецького фонду Маршалла США у Берліні Йорга Форбріга, “Україна все більше наближається до здійснення політичного самогубства”, у чому зацікавлена Москва.

  Зокрема, МВФ вимагає від Ради прийняти урядовий варіант бюджету з дефіцитом не більше 3,7% ВВП, або допомога буде припинена. За його словами, якщо зірветься угода з МВФ, економічного росту в Україні наступного року не буде.

  У той же час автор зазначив, що на тлі останніх конфліктів і ризиків, президент, прем’єр і спікер парламенту виступили зі спільною заявою про єдність, а розмови про зміну голови уряду припинилися. Це дало підстави очікувати закінчення політичної турбулентності в Україні.

  “Ми очікуємо, що парламент прийме бюджет, програма МВФ продовжиться з незначною затримкою, а коаліція збережеться на наступні півроку”, – заявив у своїй аналітичній записці експерт Банку Америки Вадим Храмов.

  Нагадаємо, що Верховна Рада з 1 липня 2016 року запровадила державне фінансування політичних партій.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!