Українці все більше переходять на безготівкові розрахунки

 • У 2015 році в Україні продовжували активно зростали безготівкові розрахунки з використанням платіжних карток та поширювалися новітні технології, інноваційні продукти та сервіси, розвивалася платіжна інфраструктура для обслуговування безконтактних платіжних карток.

  кредитка

  За повідомленням Національного банку України, частка безготівкових платежів із використанням платіжних карток збільшилась за обсягом операцій на 6.2% і становила 384.8 млрд. грн. (31.2% від загального обсягу операцій за платіжними картками)

  За кількістю операцій частка безготівкових розрахунків зросла на 9.6% і становила 1 286.8 млн. операцій (65.5% від загальної кількості операцій за платіжними картками).

  На 01 січня 2016 року порівняно з 01 січня 2015 року збільшилася загальна кількість: активних безконтактних платіжних карток – на 0.4 млн. шт. (33.1%) і становила 1.5 млн. шт.; торговельних платіжних терміналів, що обслуговують безконтактні платіжні картки, – на 22.2 тис. од. (33.6%) і становила 88.2 тис. од.

  Національний банк відзначає зростання кількості підприємств торгівлі та сфери  послуг, що надають можливість своїм клієнтам здійснювати безготівкові розрахунки. За 2015 рік їх кількість зросла на 6.3% (на 7 759 тис. од.) і становила 131 264 од.

 • Серед банків за кількістю платіжних карток та інфраструктури їх обслуговування станом на 01 січня 2016 року лідерами були ПАТ КБ “ПРИВАТБАНК”, АТ “Ощадбанк” та АТ “Райффайзен Банк Аваль”.

  Що стосується регіонального розрізу щодо кількості платіжних карток та інфраструктури їх обслуговування, то найбільші показники за кількістю платіжних карток, банкоматів та платіжних терміналів демонструють м. Київ, Дніпропетровська та Харківська області.

  Нагадаємо, що на міжбанку долар перевалив за 26 гривень.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!