Українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, отримають додаткову підтримку

 • Проєкт реалізується спільно з міжнародними партнерами України, зокрема УВКБ ООН, яке профінансує частину підвищених виплат. 

  Про це йдеться на сайті Урядового порталу, передає “Галицький кореспондент”.

  Для того, щоб кожна родина, яка обігріває своє житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, Уряд ухвалив рішення, яке суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива для тих, хто потребує такої підтримки. 

  Станом на 7 листопада близько 1,3 млн українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них – понад 200 тис. господарств вже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо); ще 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них – понад 100 тис. родин теж отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).

  Відповідно до Постанови від 07.11.2023 р. № 1173 “Про реалізацію експериментального проекту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутовогопалива у 2023-2024 роках”, яка була розроблена Мінсоцполітики та ухвалена Урядом, суттєво збільшили обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям.

  Згідно з ухваленим рішенням Уряду, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть:

  для надання пільг: 

  • на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т 

  надання субсидії: 

  • на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т 

  Також рішення Уряду враховує збільшення ринкових цін на вугілля і деревину, що відбулось за останні роки.

 • Так, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання цих видів палива. 

  Разом це означає, що розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів. 

  До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив 6973 грн на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу, сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 грн на рік. 

  Розмір субсидії, і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива, розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, і залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери. 

  Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені даним проєктом. 

  Також читайте: Прикарпатцям радять, як підготуватися до відключень електроенергії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!