Українці все менше вірять у вторгнення РФ, віра в сили власної армії росте

 • За останні дні зменшилася кількість українців, які вважають високою ймовірність повномасштабного вторгнення Росії, водночас зросла кількість тих, хто вірить, що Україна зможе відбити напад.

  Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою “Рейтинг” 16-17 лютого.

  19% опитаних оцінюють ймовірність повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну як високу, 33% – як середню, 20% – як низьку, тоді як 25% вважають, що немає жодної загрози.

   
   
   

  Кількість опитаних, які не вбачають загрози, суттєво різниться за регіонами: від 14% на Заході до 42% – на Сході країни.

  Разом з тим, більшість опитаних (64%) впевнені, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться. Третина – не впевнені в цьому.

  За даними соціологів, кількість опитаних, які вірять у власні Збройні сили, переважає у всіх регіонах країни (відносно більше на Заході і в Центрі, відносно менше – на Сході).

 • Таким чином, за останні кілька днів оцінка ймовірності загрози як високої зменшилась з 28 до 19%. Водночас, з 58 до 64% зросла впевненість громадян, що Україна зможе відбити напад, якщо вторгнення Росії відбудеться, вказують автори досліження.

  16-17 лютого соціологи методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера опитали 1722 респонденти віком від 18 років і старших в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. 

  Читайте також: Загострення на Донбасі: 60 обстрілів, поранені військові і цивільні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!