Укрексімбанк – банк великих можливостей для малого бізнесу

Державний Укрексімбанк є провідною та однією з найбільших фінустанов у банківському секторі України, а в Івано-Франківській області позиції його філії особливо сильні. З року в рік банк забезпечує фінансування у значному обсязі економіки регіону для модернізації  виробництва, розвитку інфраструктури, введення в дію нових об’єктів та потужностей, підвищення енергоефективності та створення робочих місць. Окрема увага приділяється співпраці з малим та середнім бізнесом.

Керуючий філією Укрексімбанку у м. Івано-Франківську Юрій Друк – про фахову підтримку малих підприємств, сприяння їх розвитку та виходу на нові ринки.

Широкий спектр пропозицій

Ми залучаємо на обслуговування компанії малої та середньої капіталізації, які потребують розвитку бізнесу і підтримки у започаткуванні експортної діяльності, а також інші підприємства реального сектора економіки, що насамперед здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. Малому та середньому бізнесу Укрексімбанк пропонує дуже широкий ряд банківських продуктів. Вагомою перевагою є наявність доступного фінансування у національній та іноземній валютах – від кредитування у формі овердрафту для покриття касових розривів до фінансування інвестиційних проектів. Сьогодні основною потребою клієнтів МСБ у фінансуванні здебільшого є оборотні кошти, але завдяки своїм можливостям ми можемо пропонувати привабливі умови середньо- і довгострокових кредитів. Це особливо важливо для підприємств, яким необхідно періодично здійснювати модернізацію для підтримки технологічних циклів або які прагнуть впроваджувати енергоефективні заходи.

Також банк активно реалізує продукти, які можуть бути альтернативою звичайному кредитуванню. Наприклад, вексельні та інші документарні операції, факторингові послуги тощо. Провівши експертизу фінансового стану позичальника та, у разі необхідності, його контрагентів, банк визначить оптимальне для кожного клієнта рішення.

Звичайно ж, великий вибір фінансових інструментів Укрексімбанк пропонує експортерам та імпортерам. Це різноманітні продукти торговельного фінансування для надійного виконання контрактів і мінімізації ризиків, фінансування поставок товарів і послуг із-за кордону під страхове покриття провідних експортно-кредитних агентств світу. Сьогодні понад 10% усіх малих та середніх підприємств України, які здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та прибутково працюють, є клієнтами Укрексімбанку. Їм надається фахова підтримка на всіх етапах – від підготовки укладення контракту або участі у закордонному тендері до остаточних розрахунків з контрагентами та банком.

Комплексне обслуговування

Для повноцінної підтримки господарської діяльності клієнтів Укрексімбанк забезпечує комплексне розрахункове обслуговування. Залежно від режиму своєї діяльності та потреб бізнесу, клієнт може обрати оптимальний за ціною та наповненням тарифний пакет. До вартості пакета включено набір основних послуг з РКО (перекази коштів у національній валюті, корпоративні картки, дистанційне обслуговування).

Доречним рішенням буде також оформлення працівникам підприємства зарплатних та корпоративних платіжних карток. Укрексімбанк першим з українських банків повністю перейшов до використання чипових платіжних карток та мікропроцесорних технологій. Завдяки наповненню сервісами і спеціальними можливостями, платіжна картка Укрексімбанку – це не лише сучасний платіжний інструмент, а й додаткові зручності у повсякденному використанні. Йдеться про кредитні лінії на вигідних та зрозумілих умовах, бонусний кешбек за безготівкові розрахунки, знижки та особливі пропозиції від платіжних систем.

Державні програми підтримки АПК

Укрексімбанк традиційно є одним з найбільших кредиторів агросектору. Зокрема, й тому, що представники цієї галузі – серед основних експортерів країни. Для них банком розроблено низку спеціальних продуктів, які враховують особливості діяльності аграріїв. Зокрема, зважаючи на сезонність агробізнесу, банк готовий надавати відстрочку сплати за кредитом.

Крім цього, Укрексімбанк активно працює як уповноважений банк з реалізації державних програм підтримки сільгосптоваровиробників. За окремими програмами здешевлення кредитів позичальники Укрексімбанку отримують компенсації відсотків та реально сплачують за такими кредитами 1% річних у гривні. Компенсація здійснюється як за короткостроковими кредитами для покриття виробничих витрат, так і за середньо- і довгостроковим фінансуванням інвестиційного характеру, наприклад, на придбання техніки та обладнання, будівництво і реконструкцію ферм, доїльних залів, цехів переробки.

Фермерські господарства з виручкою до 20 млн, крім здешевлення кредитів, можуть через банк отримати компенсацію вартості придбаної техніки, закупленого насіння вітчизняної селекції та витрат на консультаційні послуги.

Конкурентні проценті ставки

Оскільки розвиток потенціалу малого та середнього бізнесу є одним з пріоритетів діяльності Укрексімбанку, ми маємо окрему цінову політику для цього сегменту. Ми уважно вивчаємо потреби та можливості клієнтів, види їхньої діяльності та ризики, ситуацію на ринку, вартість залучення ресурсів, щоб встановити оптимальну дохідність операцій.

Також за деякими кредитними продуктами позичальники можуть скористатися зниженими процентними ставками. Це компенсації за державними програмами підтримки АПК, міжурядовою угодою «Білоруський імпорт» на придбання техніки білоруського виробництва, власними партнерськими програмами банку з дилерами та дистриб’юторами.

Протягом багатьох років Укрексімбанк успішно реалізує спільні програми з міжнародними фінансовими організаціями, які зараз спрямовані переважно на підтримку малого та середнього бізнесу. Разом з наданням фінансування вони передбачають інші цікаві компоненти. Так, у рамках спільної з Європейським банком реконструкції та розвитку кредитної лінії «EU4Business» підприємства можуть отримати стимулюючі грантові кошти до 15% від суми кредиту. Презентація цієї програми відбулась навесні, і у нас вже є приклади, коли її учасники успішно пройшли етапи верифікації консультантами ЄБРР та у рамках проекту розвитку свого бізнесу отримали істотний обсяг компенсації.

Різноманітні депозитні програми

Найбільші за обсягами портфелі депозитів багатьох суб’єктів господарювання зосереджено саме в Укрексімбанку. Це державні установи, великі холдинги, страхові компанії, підприємства малого та середнього бізнесу. Широка лінійка вкладів у різних валютах дозволяють бізнесу вільно керувати своїми заощадженнями та ефективно управляти ліквідністю. Клієнти можуть обирати зручні строки розміщення коштів на вигідних умовах, періодичність виплати процентів або щомісячну капіталізацію. Тим, для кого важливий оперативний доступ до власних фінансів, банк пропонує короткострокові вклади та овернайти. Відкривши один раз депозитний рахунок, клієнт має можливість багаторазово розміщувати кошти на потрібні строки різними траншами та отримувати фіксовану дохідність за кожен день.

Визначальними чинниками у виборі Укрексімбанку для заощаджень бізнесу є вигідні процентні ставки та зручні умови, поєднані з гарантіями надійного державного банку.

Ліц. НБУ №2 від 07.08.2019 р.

Адреса філії в м. Івано-Франківську: вул. Незалежності, 10, тел.: (0342) 55-84-02

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!