“Укрпошта” випустила марки на захист карпатських лісів

 • Укрпошта представила поштові марки «Крик Карпат» та «Вбивчі коліщата» на захист прадавніх карпатських лісів та зникаючих видів тварин. Поштовим випуском компанія хоче привернути увагу громадськості до екосистеми Карпат, яка знищується загрозливими темпами через незаконну вирубку дерев.

  Як повідомляє пресслужба компанії, поштова марка «Вбивчі коліщата» зображує залізні механізми, що знищують ліси, а марка «Крик Карпат» демонструє силует ведмедя, який благає про допомогу. Це – найбільший хижак гірських лісів Українських Карпат, популяція якого щороку скорочується. Їхня авторка – юна художниця, студентка Ольга Сімоненко, повідомляє “Галицький кореспондент”.

  Поштові марки надруковані офсетним способом із пантоною фарбою з ефектом флуоресцентного світіння. Тираж кожної марки становить 100 тисяч примірників, блоку – 8 тисяч, буклету – 6 тисяч, кожної листівки – 3 тисячі примірників. Номінальна вартість кожної марки – Z (1$).

  Тираж кожної марки становить 100 тисяч примірників, блоку – 8 тисяч, буклету – 6 тисяч, кожної листівки – 3 тисячі примірників. Номінальна вартість кожної марки – Z (1$).

  Цьогоріч поштову марку «Крик Карпат» Укрпошта також представила на міжнародному конкурсі PostEurop на визначення Найкращої поштової марки Європи 2021, темою якого є «Національна природа на межі зникнення». Проголосувати за українську марку можна до 9 вересня на сайті PostEurop, а результати організатори оголосять у жовтні.

  Довідково.

 • Букові праліси і давні ліси Карпат України та інших країн Європи є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (2017 р.). За даними ООН ліси українських Карпат зникають із загрозливою швидкістю через незаконну вирубку. Це вже призвело до зміни клімату, і як наслідок – масштабних повеней, підтоплень сіл і доріг, руйнування мостів. І ще знищується унікальна екосистема, що є одним із чинників, який впливає на формування клімату України.

  Нагадаємо, Укрпошта продовжить виплату пенсій та соцдопомоги

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!