“Укрзалізниця” готова відновити повноцінне пасажирське сполучення у серпні

 • У разі покращення епідемічної ситуації «Укрзалізниця» планує в серпні повноцінно відновити залізничне сполучення. Про це повідомив в.о. голови правління АТ «Укрзалізниця» Іван Юрик під час робочої поїздки до Західної України.

  За його словами, наразі «Укрзалізниця» вже відновила третину поїздів далекого сполучення та приміських. «Наразі в Україні карантин продовжили до 31 липня. Сподіваємося, що в серпні кількість захворювань на коронавірус піде на спад і ми зможемо повноцінно відновити залізничне сполучення з усіма регіонами вже в серпні», — розповів Іван Юрик.

  Він також додав, що зараз до станції Львів курсує 17 поїздів далекого сполучення та 10 приміських. «Наразі до Львова діють обмеження щодо кількості розміщення пасажирів у вагонах. Це два пасажири в купе та СВ, у плацкартних — у шаховому порядку. Але навіть із цими обмеженнями населеність поїздів складає приблизно 90%. У разі збільшення попиту ми будемо збільшувати кількість поїздів», — зазначив Іван Юрик

  Також керівник «Укрзалізниці» закликав пасажирів дотримуватися санітарних норм під час подорожей залізничним транспортом та перебування на вокзалах. «Ми сподіваємося на свідоме ставлення наших пасажирів та відповідальність. Найбільше порушень санітарних норм ми фіксуємо в приміських поїздах. Якщо пасажири не реагують на наші зауваження, ми вимушені викликати працівників поліції», — зазначив він.

  Крім того, залізничники розглянуть доцільність встановлення на Львівському залізничному вокзалі сучасних інфрачервоних систем скринінгу температури. «Вже найближчим часом ми встановимо такі системи на київському вокзалі та протестуємо їх. Пізніше аналогічне обладнання може встановлять і на львівському вокзалі», — додав Іван Юрик.

  Нагадаємо, що всі пасажирські поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Також посилили обробку постільної білизни під час прання. У кожному вагоні встановлені санітайзери, яким можуть користуватися пасажири. Поїзні бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, пройшли відповідні інструктажі та медогляд.

  Для посадки в поїзд пасажири обов`язково повинні вдягти захисну маску, а також пройти температурний скринінг при вході на вокзал та при посадці до вагона. З огляду на заходи безпеки пасажирам рекомендують якнайменше пересуватися по вагонах. Тимчасово у поїздах не пропонуватимуться напої та кондитерські вироби.

  Читайте також: Є підстави вважати, що Україна виходить із кризи, – міністр фінансів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!