Управління гнівом: уроки для Зеленського

  • Вирок Сергію Стерненку – одному з найбільш медійних активістів ЄвроМайдану – який було винесено 23 лютого, став  не лише квінтесенцією суспільного запиту на справедливість. Він виглядає ще одним елементом глобальної політичної кризи.

    Неадекватність вироку, з огляду на порушення, які інкримінувалися Сергію Стерненку та Руслану Демчуку (так, у цій справі двоє засуджених), виглядає не менш очевидною, ніж прагнення рупорів АнтиМайдану посадити одного з активних учасників Революції Гідності та боротьби за Одесу. Сам Стерненко виглядав готовим до вироку, а от суспільство – ні, багато з навіть політично активних українців були не в курсі обставин цієї кримінальної справи.

    Громадськими захисниками Стерненка фактично стала низка організацій, гучних імен політиків там немає, попри прагнення симпатиків ЗеКоманди приписати до цієї когорти Петра Порошенка. Їх учасники належать до числа тих, хто у 2019 році підтримував Зеленського – з різних причин, та обіцяв у разі потреби його «звалити». Проте поліцейсько-нацгвардійські кордони на Банковій ввечері 23 лютого та інтерв’ю Арсена Авакова «1+1» засвідчують: це буде непросто. Вимоги до влади у справі Стерненка виглядають, по суті, ультиматумом, виконати який президенту не до снаги. Тому на нас чекає 9 березня на Майдані акція, яку потім можуть назвати рімейком «України без Кучми» 20-річної давнини.

    Пропозиції про «суд у смартфоні» та суд присяжних, озвучені Володимиром Зеленським під час виступу на форумі «Україна.30», присвяченому розвитку правосуддя (!!!), виглядають імітацією бурхливої діяльності. До того ж є сумніви в оперативному ухваленні змін до законодавства, які спроможні якісно змінити судову систему. Забагато впливових салоїдів, яких чомусь в Україні називають стейкхолдерами, мають власні інтереси і в судах, і у депутатському корпусі. Тому на нас з високою долею ймовірності очікують нові публічні виступи, в яких прогнозуватимуть появу «нового Майдану» та спроби керувати гнівом за старими лекалами. Що поробиш, весна в Україні вже давно більше, ніж пора року, це новий політичний сезон.

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!