Уродженка Прикарпаття стала в.о. мера російського міста Сургут

  • Людмила Батракова – уродженка Старих Богородчан, що на Прикарпатті, почала тимчасово виконувати обов’язки мера російського міста Сургут.

    22 квітня очільник Сургута Андрій Філатов оголосив про те, що складає повноваження. Своє рішення чиновник пояснив тим, що має намір зосередитись на нових проєктах. При цьому Філатов планує продовжити роботу у Ханти-Мансійському автономному окрузі (ХМАО) Росії та чекає на нове призначення, пише “Галка”.

    Людмила Батракова народилася 4 жовтня 1966 року в селі Старі Богородчани Івано-Франківської області. Заміжня, у неї двоє дітей. У 1995 році закінчила Всеросійський фінансово-економічний інститут за спеціальністю «Фінанси та кредит».

    Трудову діяльність у ХМАО розпочинала у Лангепасі 1987 року на посаді бухгалтера. З 1999 до 2021 року була заступником директора, директором департаменту фінансів, заступником голови міста.

    Нагадаємо, досі немає єдиної думки щодо кількості українців, які мешкають на території РФ. Цифри коливаються від 10 до 1.1 мільйона (якщо виходити з даних перепису населення Росії 2010 року). Ці дані неможливо підтвердити чи спростувати, оскільки з 2014 року немає жодного дослідження з цієї теми.

    Найчисленнішими були громади українців у Москві, Санкт-Петербурзі, також автохтонні поселення в районах Курська, Воронежа, Саратова, Самари, Астрахані, Владивостока, Кубані (Краснодарський край), Дону, від Оренбурга до Тихого океану, а також у південній частині Далекого Сходу з важливими містами – Хабаровськ, Владивосток, Комсомольськ-на-Амурі, Уссурійськ. Там живуть нащадки українців більш як 100 років тому переселених за 10 тис. км від Батьківщини в рамках Столипінських реформ.

    Загалом українська діаспора в Росії є (чи була) найчисленнішою у світі з українських діаспор. Якщо орієнтуватись на дані перепису 2010 року, в РФ проживали майже 2 мільйони українців, або 1,4% загальної чисельності населення, що робило їх третьою за величиною етнічною групою після росіян і татар у Росії.

    На сьогодні “у Росії немає жодної школи, де викладають українською мовою, немає жодного видання і немає жодної організації, бібліотеки, якогось клубу, де б українці могли взагалі збиратися. Все було ліквідовано до початку 2014 року”, наголошує історик, офіцер 3 окремої штурмової бригади Олександр Алфьоров.

    До теми: Сибірська вахта на усе життя

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!