Уряд контролюватиме ціни на деякі продукти під час карантину

Від 15 квітня на період надзвичайної ситуації уряд Дениса Шмигаля повертається до державного регулювання цін на соціальні продукти, лікарські засоби та медичні вироби.

Завтра моніторинг буде розповсюджений на десять продуктів, вісім фармпрепаратів та два медичних товари. Якщо ціна в торгівлі на них планує підвищуватися, то заклад торгівлі через електронну форму зобов’язаний повідомляти про це в Держпродспоживслужбу. На виробників або постачальників це регулювання не розповсюджується“, – розповів голова Національної Ради економічного розвитку Олексій Дорошенко, інформує “Українська правда”. 

Також держава буде вивчати причини зростання цін в роздрібних магазинах та аптеках, і мати можливість впливати й на виробників або імпортерів, якщо ціни зростають без економічного обґрунтування.

Під державне регулювання підпадають гречка, цукор, борошно пшеничне в/г, вітчизняні макарони, молоко 2,5% в плівці, житньо-пшеничний хліб, курячі яйця 1 категорії, курка в тушці, вершкове масло 72,5% та мінеральна вода без газу.

Дорошенко наголосив на той факт, що вперше вода для пиття потрапила до соціально-значущих товарів. Сам перелік може зростати.

Державне регулювання також розповсюджується на медичні маски та рукавички, як засіб індивідуального захисту під час пандемії коронавірусу.

Читайте також: У січні на Прикарпатті зросли ціни на овочі, а на цукор та рибу – впали

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!