Уряд Південної Кореї перегляне свою позицію щодо постачання зброї Україні

 • Також змінить політику щодо ненадання Україні летальної допомоги.

  Уряд Південної Кореї у відповідь на підписання Росією і КНДР договору із взаємними зобов’язаннями надавати негайну військову допомогу у разі нападу на іншу сторону заявив про намір переглянути свою позицію щодо постачання зброї Україні. Як передає Укрінформ, про це повідомляє Yonhap.

  «Уряд висловлює серйозну стурбованість. І засуджує підписання договору про всеосяжне стратегічне партнерство між Північною Кореєю та Росією, метою якого є зміцнення взаємного військового та економічного співробітництва цих двох країн», – заявив на спеціальному брифінгу в офісі президента країни радник із нацбезпеки Чан Хо Джин.

  За його словами, будь-яка співпраця іноземних країн із Пхеньяном, що прямо чи опосередковано сприяє військовому зміцненню Північної Кореї, буде порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. І підлягатиме міжнародному контролю та санкціям.

  «Ми плануємо переглянути питання підтримки України. Та змінити політику Південної Кореї щодо ненадання Україні летальної допомоги», – сказав Чан.

  Він додав, що Сеул зберігатиме стратегічну невизначеність стосовно зброї, тобто не анонсуватиме типів, кількості і термінів передачі.

  «Конкретні заходи будуть оголошені пізніше і буде цікаво подивитись, як на це відповість Росія, а не розкривати наші плани заздалегідь», – сказав радник із нацбезпеки.

  Чан додав, що Південна Корея також запровадить додаткові санкції. Їх запровадять проти чотирьох кораблів, п’яти організацій. А також восьми осіб, причетних до незаконної передачі зброї та нафти між Росією і КНДР. Та внесе до переліку товарів, що підлягають посиленому експортному контролю, ще 243 нові позиції. У результаті цього загальна кількість товарів під санкціями зросте до 1402.

  До теми: У США вважають законним використовувати активи РФ для підтримки України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!