Уряд ухвалив стратегію реформування системи шкільного харчування до 2027 року

  • Реформа шкільного харчування почалася в Україні у 2020 році за ініціативи першої леді Олени Зеленської.

    Про це йдеться на сторінці Урядового порталу.

    Попри пандемію та повномасштабну війну за три роки на рівні країни вдалося створити дієвий механізм, який дозволяє кожному закладу освіти в Україні якісно змінити підходи до харчування учнів. Зокрема, розроблені технологічні карти страв для шкільного меню та харчування у дитячих садочках, відкриваються кулінарні хаби, де кухарі-тренери проходитимуть навчання та вчитимуть колег у регіонах. Крім того, в рамках співпраці з міжнародними партнерами триває відбудова та модернізація шкільних кухонь та харчоблоків.

    «Попри вороже вторгнення мусимо давати дітям найкраще – від освіти до харчування. Скажу навіть більше: усе це під час випробувань воєнного часу має бути ще якіснішим. Бо з цього формується стійкість. Ось чому реформа шкільного харчування, розпочата ще 2020 року, триває. Як і все, що робимо під час війни, реформа набула навіть більшого, можна сказати, світоглядного значення: обʼєднала всю країну, сотні дорослих, фахівців із харчування в бажанні створити найкращі умови, можливості, віру в завтрашній день для малих українців, яким так нелегко зростати зараз», – зазначила ініціаторка реформи Олена Зеленська.

    Реалізація стратегії реформування дозволить покращити умови організації якісного, безпечного, збалансованого харчування у закладах освіти.

    Це сприятиме формуванню у дітей здорових харчових звичок та дозволить знизити ризики неінфекційних захворювань (ожиріння, серцево-судинні хвороби тощо) у дорослому віці.

    «Реформа шкільного харчування – це масштабний проект, покликаний виростити дітей здоровими, щоб вони розуміли цінність збалансованого якісного харчування. Тому, починаючи з садочків і шкіл, ми посилюємо систему контролю якості, переглядаємо норми, які стосуються як умов приготування, так і технологічні карти страв, меню. Ці кроки дозволяють навчити дітей їсти правильно та започатковують культуру здорового харчування на рівні кожної окремої громади», – зазначив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко.

    Стратегія реформування шкільного харчування містить 4 ключові напрями на наступні 5 років і передбачає реалізацію таких пунктів:

    • організація якісного та безпечного харчування: закупівлі та фінансування;
    • відновлення та модернізація харчоблоків: комплексний підхід. Дотримання вимог системи НАССР;
    • розвиток кадрового потенціалу;
    • впровадження нових норм харчування, меню, а також формування культури здорового харчування.

    Нагадаємо, десятки тисяч дронів на місяць: Україна налагодила виробництво дронів, але потребує допомоги Заходу

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!