Уряд встановив мінімальні зарплати медикам на 2023 рік

 • У 2023 році мінімальна заробітна плата для лікаря, фармацевта та фахівця з реабілітації складатиме не менше ніж 20 000 гривень, медичної сестри/брата — не менше ніж 13 500 гривень.

  Це лише мінімальний рівень заробітної плати, гарантований державою медикам, які працюють повний робочий день, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на Міністерство охорони здоров’я.

  Гарантії щодо виплати базової заробітної плати поширюватимуться на ті медичні заклади, які мають договори із НСЗУ за Програмою медичних гарантій, при цьому їх фонд оплати праці з нарахуваннями за поточний місяць не має перевищувати 85% грошового доходу, отриманого у поточному місяці, з урахуванням накопичених залишків.

  Для лікарів “первинки” та медичних сестер, які працюють з ними, умовою для отримання вищезгаданої зарплати є мінімум 70% від оптимальної кількості укладених декларацій з пацієнтами.

  “Цього року головний акцент державного бюджету, звісно, оборона. Але попри зменшення фінансування Програми медичних гарантій нам вдалося зберегти фінансові гарантії медичним працівникам на рівні не менше ніж 20 000 гривень для лікаря та 13 500 — для середніх медичних працівників. Я би хотів наголосити, що уряд встановив лише мінімальний рівень зарплати, нижче якого медики, які працюють повний робочий день, не можуть отримувати. Однак на місцях кожен керівник може додатково преміювати працівників, які якісно виконують свою роботу”, — заявив Віктор Ляшко.

  Вищезгаданий рівень заробітної плати не є фіксованим і може бути збільшений керівником закладу охорони здоров’я шляхом встановлення доплат та надбавок з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівника, результатів його роботи.

  Читайте також: Роботодавцям підвищать суму компенсації за працевлаштування ВПО

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!