Уряд змінив правила експорту збіжжя до п’яти країн ЄС

 • Уряд ухвалив постанову, згідно з якою удосконалюються правила експорту окремих видів сільськогосподарської продукції, щоб запобігти зловживанням.

  Відтепер підприємство може бути виключене із переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, якщо від Болгарії, Румунії, Словаччини, Угорщини чи Польщі надійде інформація, що продукція, завантажена для транзиту через ці країни, насправді залишилася в одній із цих країн, повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-зустрічі з міністром сільського господарства та продовольства Республіки Болгарія Кирилом Ватєвим.

  Наприклад, якщо згідно з документами соняшник їхав до Греції, але був проданий у Болгарії, то підприємця виключать з переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу. І повторно подати заяву на включення до переліку верифікованих суб’єктів зможе не раніше, ніж через шість місяців після виключення.

  Кирило Ватєв підтримав рішення українського уряду, зазначивши що воно сприятиме ефективній співпраці між країнами. Міністри домовилися й надалі ретельно відстежувати ситуацію, щоб всі перевізники чітко дотримувалися правил та контролювати переміщення сільськогосподарської продукції до Болгарії.

  До теми: Через підрив Каховської ГЕС збитки аграріїв можуть становити понад 10 млрд доларів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!