Уряд зобов’язав органи влади не виконувати скандальне рішення КСУ

 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписав урядове розпорядження, яке зобов’язує низку органів влади не виконувати рішення КС, яке руйнує антикорупційну систему.

  Розпорядження, яким уряд зобов’язав Національне агентство з питань запобігання корупції поновити доступ до е-декларацій посадовців, опубліковане на Урядовому порталі ввечері у четвер, 29 жовтня.

  Цим документом низці органів влади наказали діяти всупереч рішенню Конституційного суду.

  Зокрема, Національному агентству з питань запобігання корупції доручили «забезпечити відкритий цілодобовий доступ на своєму офіційному вебсайті до публічної частини Єдиного державного реєстру (електронних) декларацій». При цьому НАЗК має забезпечити можливість перегляду, копіювання та роздруковування інформації. Як відомо, одним із ключових пунктів скандального рішення КС було закриття публічного доступу до реєстру декларацій.

  Також Камбін доручив НАЗК «забезпечити проведення спеціальних перевірок», обов’язкових при призначенні посадовців.

  При цьому державні органи, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити безпосередній автоматизований доступ Національного агентства з питань запобігання корупції до інформаційно-телекомунікаційних і довідкових систем, реєстрів, банків даних, зокрема тих, що містять інформацію з обмеженим доступом, держателем (адміністратором) яких вони є.

  Вони також мають надати НАЗК можливість користуватися  урядовими засобами зв’язку і комунікацій, мережами спеціального зв’язку та іншими технічними засобами, надавати інформації, зокрема, з обмеженим доступом, за письмовими запитами Національного агентства з питань запобігання корупції.

  Раніше Конституційний Суд України оприлюднив рішення, яким визнав неконституційними низку положень закону України «Про запобігання корупції» та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Тобто електронне декларування в Україні з 28 жовтня фактично ліквідоване.

  Ввечері 28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій про доходи на виконання ухвали КС.

  Президент Володимир Зеленський під час термінового засідання Ради національної безпеки і оборони запевнив, що система електронного декларування в Україні продовжить працювати. Він заявив, що найближчим часом до Верховної Ради внесуть відповідні законопроєкти. З огляду на відповідне рішення РНБО Кабмін зобов’язав НАЗК поновити доступ до реєстру декларацій.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!