“Усе було у склі. Це було жахіття”: наслідки атаки РФ в Івано-Франківську

 • Люди зверталися до медиків “швидкої”, однак серйозних поранень не було.

  Удосвіта 22 червня 2024 року військові РФ атакували Івано-Франківськ. Від ранку містяни разом з комунальниками наводили лад у будівлях, які пошкодило внаслідок вибуху, йдеться у репортажі Суспільного.

  Історії франківців

  Жителька Франківська Олена Суліма розповідає: внаслідок вибуху в її квартирі вибило вікна, також пошкоджений телевізор та двері.

  “Собака, напевно, відчула, почала нити. Чую свист, і як бабахнуло. І все. І там — такий спалах. Ці всі вікна і карниз — мені на голову. Двері знесло разом із завісами. Я ще такого не бачила в житті. Син прибіг і каже: “Мамо, ти жива?” Каже: “Ти в “сорочці” народилася”. А я собі спала нормально. Все було у склі. На мене все посипалося. Це було жахіття”, — говорить Олена Суліма.

  Олена Суліма
  Жителька Франківська Олена Суліма. Суспільне Івано-Франківськ

  Іванофранківка Надія Тодорчук перед вибухом почула сильний гуркіт.

  “Було чути, як щось на дах впало. Що впало — не знаю. Чули, як летіло. Ну то — в момент. Як гахнуло, ми з ліжок позлітали всі. Шибки повибивало, стіни потріскали, в туалеті вирвало витяжку. На балконі злетів дах і вікно вирвало. Я була в спальні, син був, чоловік з інвалідністю першої групи. Швидка приїхала, його оглянули. Тримаємося. Головне — живі та здорові”, — говорить Надія Тодорчук.

  Надія Тодорчук
  Франківка Надія Тодорчук. Суспільне Івано-Франківськ

  Під час російського ракетного обстрілу пошкоджено приблизно 70% вікон у дитячому садку “Барвінок”, розповідає директорка закладу Світлана Гребенюк.

  У дитячому садку внаслідок атаки РФ пошкоджено вікна
  У дитячому садку “Барвінок” під час російського ракетного обстрілу пошкоджено приблизно 70% вікон, 22 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ

  За її словами, найбільше шкоди зазнало приміщення однієї з груп на другому поверсі.

  Дитсадок "Барвінок" після атаки РФ
  Працівники дитсадка “Барвінок” прибирають у приміщені після атаки РФ, 22 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ
   
  "Все було у склі. Це було жахіття": наслідки атаки РФ в Івано-Франківську. Репортаж
  Дитсадок “Барвінок” у Франківську після атаки РФ, 22 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ

  Зранку працівники дитсадка вийшли на роботу, щоб поприбирати приміщення. До них долучилися й педагоги інших освітніх закладів Івано-Франківська.

  “Дуже важко про це говорити. Це сталося вночі, коли не було дітей, дякувати Богу. Тиждень ще мали дітки ходити до нашого закладу, і далі ми закривалися на літній оздоровчий період. Ну вже тиждень не будемо працювати, напевно”, — каже Світлана Гребенюк.

  Наслідки ракетної атаки РФ
  Внаслідок атаки РФ у Франківську пошкоджені 14 будівель, 22 червня 2024 року. Суспільне Івано-Франківськ

  За словами міського голови Руслана Марцінківа, люди зверталися до медиків “швидкої”, однак серйозних поранень не було.

 • Буде компенсація

  Унаслідок атаки РФ пошкоджені багатоповерхівки, дитсадок “Барвінок”, ліцей № 17, бібліотека, церковна споруда та частково зруйнований корпус університету нафти і газу. Загалом — 14 будівель, понад 1000 квадратних метрів даху та понад 800 вікон.

  “Ми розробимо механізм, і люди почнуть отримувати компенсацію. Зараз комунальники прибирають та забивають вікна, щоб не потрапляла волога у приміщення. Думаємо, що оперативно дамо людям гроші, щоб могли відновити вікна, балкони. Попередньо, ми вважаємо, що нам приблизно потрібно давати по 20 тисяч гривень компенсації. В будинках, які розташовані далі, — по 10-12 тисяч гривень. Це — попередні цифри”, — говорить міський голова.

  На своїй сторінці у Facebook Руслан Марцінків повідомив, що наразі працюють комісії, які обійдуть кожне помешкання, встановлять збитки й після цього можна буде звертатися за компенсацією. Подавати заяви в ЦНАП можна з 24 червня. Якщо з якихось причин працівники комісії не потраплять до людей, в яких пошкоджене майно, вони все одно зможуть написати заяву.

  Для отримання компенсації потрібно подати:

  • заяву;
  • паспорт;
  • ідентифікаційний код;
  • рахунок iban;
  • документ на власність.

  Також ЦНАП приймає документ на єВідновлення — заяву можна подати через застосунок “Дія” або безпосередньо у ЦНАП.

  До теми: Утворилася вирва: в Івано-Франківську ворог влучив по навчальному закладу, один корпус частково зруйнований

  Внаслідок нічної ворожої атаки в Івано-Франківську пошкоджені будинки та дитсадок, – Марцінків 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!