Усі десять калуських гуртожитків можуть залишитися без світла

 • Про те, що управляюча компанія «Добродім» має борги за електроенергію, а гуртожитки, які вона обслуговує (а це усі 10 гуртожитків Калуша) ризикують залишитися без світла, йшлося на оперативній нараді у міськвиконкомі 31 січня.

  Як пояснив начальник управління житлово-комунального господарства Калуської міської ради Юрій Рекунов, причиною боргів є те, що у грудні-січні мешканці гірше платили за послуги управителя — це період свят, коли у людей з’являються інші пріоритети у витратах.

  Між тим, як повідомив «Вікнам» директор управляючої компанії «Добродім» Василь Фурда, рівень оплати послуги по гуртожитках становить 75-80%. Від травня минулого року, коли гуртожитки передали в управління, набігла значна заборгованість мешканців — 1 млн 350 тис. гривень. Водночас, станом на 31 січня борг управителя за електроенергію становить 450 тис. гривень. Це при тому, що впродовж останнього тижня погасили 200 тис. гривень. За словами Василя Фурди, частину боргу вдалося погасити за рахунок того, що підприємство не платило зарплату і податки.

  Управитель намагається попередити відключення світла для гуртожитків, тим більше, що три чверті мешканців сумлінно оплачують послуги). Проте через брак надходжень вже з’являються проблеми з іншими обов’язковими видатками, зокрема, з зарплатою.  

  Нагадаємо, про проблеми з електропостачанням гуртожитків говорили торік та прогнозували їхнє загострення. Наприклад, за електроенергію, спожиту гуртожитками у вересні, вдалося розрахуватися лише на початку листопада. Однією з причин такого стану справ є зношена електромережа і необхідність її реконструкції, оскільки на сьогодні провести справедливий розподіл спожитого обсягу електроенергії між мешканцями неможливо.

  Цього року з бюджету громади планують виділити 500 тис. гривень для реконструкції електромережі одного гуртожитку.

  Читайте також: У Калуші впродовж двох днів не буде світла (перелік вулиць)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!