Увага на стопу і хребет: у медуніверситеті готують проєкт скринінгу опорно-рухового апарату школярів

 • Нещодавно в Івано-Франківську почав роботу науково-соціальний проєкт RE:WALK.

  Студенти Івано-Франківського національного медичного університету працюють над профілактикою захворювань опорно-рухового апарату та привертають увагу до проблеми патологій стопи і хребта, інформують у пресслужбі ІФНМУ.

  Re:WALK — це частина великої та цікавої громадської ініціативи — Seb&Co. Це платформа для медичних досліджень, яка налагоджує комунікацію між студентами-медиками, інтернами та лікарями міста. Її заснували студенти ІФНМУ під керівництвом завідувача кафедри травматології та ортопедії професора Вадима Сулими. Сьогодні в цій команді вже 10 молодих дослідників.

  Учасники команди Re:WALK мають можливість працювати з сучасною подологічною платформою Sigma XL, яка здатна вимірювати 33 подологічних показника. Також вони планують дослідження мешканців Івано-Франківська щодо подологічної патології.

  «Робота в проєкті Re:WALK дає можливість студентам реалізувати свій науковий потенціал, взяти участь у наукових конференціях, отримати навички для створення своїх проєктів, а також отримати нові знання з ортопедії», — розповідає професор Сулима.

  Головна мета Re:WALK — профілактика захворювань опорно-рухового апарату (ОРА) в учнів молодших класів. Для цього буде відбуватися скринінг опорно-рухового апарату дітей (хребта та стоп). Юні дослідники вже підготували акцію з безкоштовного обстеження стопи, але дата її проведення залежить від карантинних обмежень. Тож повідомлять про це згодом.

  «Хвороби опорно-рухового апарату є критичною проблемою сьогодення, — пояснює один із учасників ініціативи інтерн Владислав Красновський. — Остеоартрит, сколіоз, плоска стопа — є дуже поширеними патологіями. Але уявіть, що 10-хвилинного огляду достатньо для того, щоб виявити приховану хворобу у великої кількості зовні здорових людей. Тому ми хочемо щорічно обстежувати школярів і надавати рекомендації батькам. Наша мета, щоб через 20 років ці діти сказали «дякую» своїм батькам за вчасне звернення до лікаря. Крім того, ми будемо передавати вміння наступникам і студенти зроблять свій внесок у добробут людей Івано-Франківська», – наголошують учасники проєкту

  Як зазначає координаторка проєкту шестикурсниця Юлія Філяк, така робота дозволить поширити інформацію серед мешканців Івано-Франківська про важливість діагностики патологій стопи та хребта, а також вчасно дати рекомендації батькам щодо профілактики та корекції виявлених захворювань. Крім того, отримані морфометричні та ортопедичні показники дозволять студентам зробити внесок у розвиток подологічної спеціальності в Україні.

  Зазначимо також, що минулого року професор Сулима створив власний онлайн проєкт — OSTEON. Це перший україномовний телеграм-канал з травматології та ортопедії від професора. Нині він діє в рамках ініціативи Seb&Co.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!