В “Азові” розказали, скільки ще військових полку перебувають у полоні в Росії

 • У російському полоні наразі залишаються близько 800 військовослужбовців полку “Азов”, з них понад 40 жінок, серед яких є і вагітні.

  Про це розповіла керівниця відділу роботи з полоненими та їхніми сім’ями Патронатної служби “Азова” Ольга Кравченко, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН”.

  “У майже у 90% полонених, які вийшли, ми побачили крайню стадію анорексії, моральне та психологічне виснаження в такій стадії, що ми просто були шоковані. Поранення – застарілі уламкові та вогнепальні, у важкій запущеній формі, адже лікування належного ні на “Азовсталі”, ні в полоні не було. Всі уламки залишись у хлопців та дівчат всередині тіла, їх потрібно оперувати. Присутні такі травми, як перебиті сухожилля та втрата органів зору”, – зазначила Кравченко.

  На питання, чи дають належну медичну підтримку вагітним в полоні, вона відповіла, що про це зовсім не йдеться. Жінок треба перевозити на підконтрольну територію.

  “Патронатна служба розподілила по медичних закладах всіх бійців. Працюємо над діагностикою на цей час. Адже дуже багато прихованих і невиявлених хвороб. Нікого з повернутих з полону не відправили додому, бо всі абсолютно потребують медичного лікування”, – каже керівниця.

  За її словами, у полоні залишилось багато людей похилого віку. У них, крім бойових травм, є ще хронічні захворювання.

  “Велику різницю у стані здоров’я полонених військових бачимо між першим обміном – 3 місяці тому, і другим – зараз. Місія ООН та Червоний хрест повинні мати доступ до наших полонених, але цього не відбувається, адже та сторона не підпускає їх”, – наголошує вона.

 • Ольга Кравченко повідомила, що наразі опитування повернених військових з полону неможливе.

  “Зараз така стадія, що ми можемо тільки слухати те, що вони кажуть. Коли ми ставимо питання, то бійці знічуються та кажуть, що не пам’ятають… Наші воїни ще не готові до такого діалогу. Тому наберіться всі терпіння – коли буде можливість, ми їх опитаємо: кого вони бачили, що відомо бійцям, кому хтось “привіт” передавав. Тоді вже ми зможемо зв’язатися з родичами та передати інформацію, але на жаль не зараз, не найближчим часом”, – зазначила Кравченко.

  Читайте також: В Івано-Франківську засудили учасників «ДНР» і «ЛНР», які воювали на боці Росії

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!