У Болехові перевізник, без обґрунтування, підняв ціни на пасажирські перевезення

Перевізник, який здійснює перевезення на території Болехівської міської ради та приміських селах, підняв вартість проїзду, обґрунтовуючи це тим, що несе збитки від своєї діяльності.

Про це, сьогодні, 21 червня, на сьомій сесії міської ради Болехова розповів перший заступник міського голови Болехова Володимир Жарський. Зокрема він розповів про те, що Кабмін, ще в березні минулого року, своєю постановою переклав ціноутворення стосовно пасажирських перевезень на самих перевізників. “Таким чином, уряд, ніби відпустив ціни у “вільне плавання””, – пояснив Володимир Жарський.

Втім перевізник повинен встановлювати ціни відповідно до методики, розробленої цим самим Кабінетом міністрів.

За словами першого заступника міського голови, вони зустрілися із перевізником, обговорили з ним ситуацію що склалась, враховуючи скарги та зауваження громади. Було домовлено, що перевізник зробить калькуляцію, на підтвердження підвищення ціни на проїзд.

“Ми можемо звернутися в Антимонопольний комітет, щоб він провів розслідування стосовно правомірності підвищення цін на перевезення. Інший варіант – це створення конкуренції”, – зазначив Жарський. Але щоб з’явилися інші перевізники слід направити в облдержадміністрацію прохання про проведення, аби ті зробили ще один тендер.

Міський голова Богдан Мельник наголосив, що їм відомі всі витрати підприємства, але їх цікавить, чи може пан Чекаловський обґрунтувати підвищення ціни згідно з методикою Кабміну. У відповідь перевізник сказав, що зробить всі потрібні розрахунки і доведе обґрунтованість підвищення ціни на проїзд.

Очільник Болехова пояснив, що люди не живуть у великих достатках і рахують кожну гривню. “Ми розуміємо вашу ситуацію, що утримування автобусів затратне і складне, але я прошу вас витримати дві головні умови. Перше, ви таки робите обґрунтований розрахунок вартості перевезення і ціну встановлюєте відповідно по зупинках, і щоб це не була заокруглена ціна, гривня там, гривня там”, – наголосив він.

IMG_0185

Ігора Чекаловського здивувала така заява, оскільки він не готовий виводити тарифи з копійками. “А як я вам то в копійки переведу, хто зараз їх має?”.

Поступово в суперечку включились і міські депутати, і сільські голови, які наголошували на тому, що перевізник не дотримується графіків і не думає про безпеку пасажирів.

Перевізник наполягав на тому, що ціна нижче п’яти гривень за перевезення не буде. Натомість депутати та міський голова апелювали, що вони не заперечують, головне, щоб ціна була обґрунтована. “Нижче п’яти гривень не буде, забудьте! Не бунтуйте людей, бо ціна не опуститься, все!”, – перекрикував присутніх Ігор Чекаловський.

Богдан Мельник постановив, що до 1 липня перевізник повинен представити обґрунтовану ціну на перевезення пасажирів, підкріплене відповідними документами. А також попросив, що пан Ігор провів роз’яснювальну роботу зі своїми водіями, оскільки є скарги на неправомірне та зверхнє ставлення до пасажирів.

Нагадаємо, що голови сільських рад не поспішають виділяти землю для учасників АТО.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!