У Брошнів-Осаді можуть закрити стаціонар міської лікарні

 • У Брошнів-Осадській міській лікарні через відсутність фінансування можуть закрити стаціонарне відділення. 

  Про ймовірність залишитися без стаціонару медики дізналися на нараді в керівника Брошнів-Осадської територіальної громади Тараса Манорика 22 липня, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Суспільне Карпати”.

  “Семеро працівників нашого колективу були на прийомі у селищного голови Тараса Манорика. Йшлося про те, що, ймовірно, через відсутність фінансування (оскільки немає укладеного пакета з Національною службою здоров’я України на стаціонарне відділення) можуть закрити стаціонар”, – розповіла лікарка-терапевтка цього медзакладу Наталія Сметанюк.

  Стаціонар Брошнів-Осадської міської лікарні налічує 20 ліжок. Там надають медичну допомогу людям із малозабезпечених родин. За словами Наталії Сметанюк – це 25% всіх пацієнтів, які потребують стаціонарного лікування.

  “Такі заклади як наш необхідні, щоб пацієнт мав можливість проконсультуватися на третинному рівні, на вторинному, а вже саме лікування отримати в невеличкому закладі. Тому що є призначення, які потребують цілодобового спостереження, є пацієнти, яким потрібен догляд увечері”, – розповідає лікарка-терапевтка.

  Наталія Сметанюк пропонує шукати фінансування деінде: “Укласти пакет з НСЗУ згідно з їхніми вимогами важко. І та кількість працівників, яку вимагає пакет, якщо лікарня розрахована на невелику кількість ліжок, не виправдає себе фінансово. Тому тут потрібно шукати інші джерела фінансування, зокрема громади, благодійників, а також церковної громади”.

  Селищний голова Тарас Манорик відмовився від коментаря Суспільному, посилаючись на те, що свою позицію щодо існування стаціонару він виклав на позачерговій сесії Брошнів-Осадської територіальної громади 27 липня.

  “Ситуація нагнітається більше штучно. Посилювати її не потрібно, тому що це – процес природний, і це – не наш процес. Більшість лікарень загалом закриваються. І мало того, що закриваються, а навіть бажання у головних лікарів і голів громад немає, щоб їх втримати. В нас є бажання, і я думаю, що ми вплинемо на ситуацію”, – сказав на сесії Тарас Манорик.

  Нагадаємо, У Брошнів-Осадській громаді хочуть облаштувати парк

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!