В Долині зростає кількість хворих на СНІД та туберкульоз

Сьогодні, 27 червня, в Долині відбулось засідання тридцять дев’ятої сесії міської ради.

Головний лікар Долинської центральної районної лікарні Мирослав Вакалюк розповів депутатам міськради, що у місті і в районі погіршується ситуація з небезпечними хворобами.

“Зросла кількість випадків онкології, діабету, інфарктів, інсультів, туберкульозу. За 5 місяців 2018 року маємо 9 людей з туберкульозом, і це сильна проблема. Якщо ви два тижні кашляєте – йдіть до нас і здавайте відповідні аналізи! Це надійніше, ніж флюорографія, бо вона дає лише зріз на той момент, коли була зроблена”, – наголосив Мирослав Вакалюк.

Минулого року в Долині було виявлено чотири випадки туберкульозу, всі – у чоловіків працездатного віку. За п’ять місяців 2018 року ріст захворюваності на туберкульоз продовжується – виявили ще дев’ять осіб з туберкульозом, з них шість у працездатному віці.

Також на обліку на даний час знаходиться 31 ВІЛ-інфікована особа та 15 хворих на СНІД жителів міста. В 2017 році вперше виявлено трьох ВІЛ-інфікованих жителів міста, з них двоє – в стадії СНІДу. Цього року знайшли ще трьох інфікованих, а шестеро хворих – померло.

“Ми зараз на другому місці в Європі за туберкульозом, це проблема. Також маємо зростання хворих на ВІЛ, по області це 105 чоловік віком від 16 до 72 років. В районі за цей рік виявили ще три випадки. Ситуація дуже серйозна”, – додає головний лікар.

Читайте також: У Долинській центральній районній лікарні хочуть зменшити кількість ліжок

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!