В Галицькому районі відкрили пам’ятний знак воїну-афганцю

 • Сьогодні, 15 лютого, виповнюється 30 років з дня виведення військ з Республіки Афганістан.

  З Галицького району через горнило афганської війни пройшли 75 чоловік. Вісім галичан загинуло, а один – пропав безвісти. Це – уродженець с.Дитятин Клюба Ярослав Родіонович.

  З ініціативи районної організації УСВА, на фасаді школи у рідному селі воїна-афганця встановили пам’ятний знак. На урочисте відкриття меморіальної дошки, яке відбулося 13 лютого 2019 року, до Дитятина завітали ветерани афганської війни, представники районної та місцевої влади, учнівська молодь, родичі та односельці воїна, розповідають у Галицькій РДА.

  Почесне право зняти полотнище було надано брату Ярослава Павлу Клюбі, та бойовому побратиму Василю Грудзевичу.

  Після освячення пам’ятної дошки до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Микола Попович. Він відзначив патріотизм воїнів-афганців, які міцною бронею стоять на захисті рідної України та реальними справами сприяють подальшому розвитку нашої держави.

  Запрошені до слова керівники обласної та районної організацій Української Спілки ветеранів Афганістану Юрій Купчій та Михайло Вітовський, наголошували на тому, що дуже важливо зберегти пам’ять про тих, хто з честю виконав свій військовий та громадський обов’язок, і цим послідовно займається УСВА.

  Особливо хвилюючим був виступ Павла Клюби, який розповів, що день, коли надійшла звістка про те, що брат зник безвісти, став найчорнішим днем для їхньої родини. Мати Ярослава Павлівна робила все можливе для з’ясування долі свого сина і до кінця життя не втрачала надії, що її Славчик живий. Павло Клюба подякував бойовим побратимам за пам’ять про брата та приклад єдності.

  Учні місцевої школи підготували вечір-спомин про свого земляка, на який запросили воїнів-афганців. Згодом всі разом відвідали могили матері Ярослава Клюби та загиблого в АТО Олега Перепічки, де поставили квіти та запалили свічки.

  Нагадаємо, В Івано-Франківську також вшанували пам’ять воїнів-афганців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!