В Івано-Франківську готують до публікації документи ОУН та УПА

 • Івано-Франківський обласний Музей визвольної боротьби імені Степана Бандери готує до видання 5 монографій про ОУН та УПА. Про це кореспонденту Укрінформу розповів директор музею Ярослав Коретчук.

  “Сьогодні ми готуємо до видання 5 монографій. До кінця року, сподіваюсь, з них 4 таки побачать світ. Найперша – це «Надніпрянці у лавах УПА. Книга друга». Це буде збірничок біографій вояків УПА, які є уродженцями Південних та Східних областей України і воювали на теренах Західної України. Також вже за місяць ми завершуємо видання «Денники сотні Переяслави I». Що унікально, то невеличка група бійців цієї сотні, яка діяла на Лемківщині, пробилась на територію Західної Німеччини у 1947 році. Оці «деннники» по суті є щоденниками цього підрозділу за 1946-47 роки. Ми вирішили, що вони варті того, аби їх опублікувати”, – повідомив Коретчук.

  Він зауважив, що до видання готують книгу «Потоківський архів ОУН». Це буде публікація документів, які нещодавно знайшли закопаними у металевому бідоні біля села Поточище Городенківського району. На прохання Івано-Франківського міського голови Руслана Марцінківа буде видане коротке наукове видання «20 історій про ОУН та УПА у Станіславові».

  Наразі, каже Коретчук, музей працює над оцифруванням «Банку живого слова», до якого увійдуть свідчення очевидців та учасників визвольної боротьби:

  “Кілька років ми працювали з різними людьми, аби залучити ці записи до себе. На сьогодні, це – унікальна річ, бо більшість з тих людей, які давали свідчення, вже відійшли в інший світ. Наразі маємо понад 600 спогадів на різних носіях”, – зауважив директор музею.

  За його словами, за рік-два на сайті Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери можна буде усі свідчення «Банку живого слова» переглядати і слухати.

  До теми: На Прикарпатті у бідоні для молока знайшли унікальні історичні знахідки (ФОТО)

 • Читайте також: Біля міського озера у Франківську шукатимуть жертв німецького терору

  Фото – з Укрінформу

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!