В Іспанії забороняють ароматизований тютюн для айкосів

 • Таку заборону впроваджують у межах заходів з боротьби з курінням.

  Уряд Іспанії 16 січня схвалив постанову, яка забороняє продаж ароматизованого тютюну для систем нагрівання (ТВЕН). Про це, як пише “Європейська правда“, сповістило іспанське Міністерство охорони здоров’я.

  Постанова, покликана імплементувати одну з директив Євросоюзу щодо протидії курінню, забороняє продаж ТВЕНів, а також інших тютюновмісних продуктів із ароматизаторами – як-то сигаретних фільтрів чи самокруток.

  Крім того, виробників систем нагрівання тютюну на кшталт айкосів зобов’яжуть вказувати на продукції попередження про шкоду для здоров’я. Вказувати у тому ж обсязі, що й на пачках сигар і сигарет.

  Постанова уряду Іспанії набуває чинності протягом трьох місяців після публікації, додали в іспанському МОЗ.

  Системи нагрівання тютюну використовують високу температуру для вивільнення нікотину з листя тютюну за допомогою процесу, який називається піролізом. Він не підпалює листя, а отже, не призводить до утворення диму. На відміну від систем нагрівання тютюну, електронні сигарети нагрівають рідину. Вона може містити нікотин, але не містить листя тютюну.

  Хоча рівень куріння в Іспанії значно знизився за останні десятиліття, кількість регулярних курців залишається високою. Згідно з останніми даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, щодня вживає тютюн приблизно кожен четвертий дорослий іспанець.

  З минулого року в Іспанії також діє нове екологічне законодавство. Згідно з ним тютюнові компанії змушені платити за прибирання недопалків, що їх викидають курці.

  До теми: Неповнолітнього калушанина судили за куріння електронної сигарети біля школи

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!