В Івано-Франківській ОКЛ від нестачі кисню хворих рятують за допомогою спеціальних шоломів

 • Як відомо, одним із найчастіших ускладнень при COVID-19 є пневмонія, а від нестачі кисню рятує CIPAP-маска. Втім, у відділенні анастезіології та інтенсивної терапії ОКЛ віднедавна є альтернатива.

   Днями для лікування хворих із важкою дихальною недостатністю тут вперше застосували спеціальний шолом. Лікарі кажуть, що цей інноваційний метод неінвазивної  вентиляції легень має свої переваги і в його ефективності вже встигли пересвідчитись, як фахівці, так і пацієнти, повідомляє Івано-Франківська ОКЛ.

  «Такі шоломи використовували в Італії з початку пандемії, проте в нас цього досвіду не було. У пошуку практичних рішень спершу ми застосовували шоломи експериментально, але одразу ж побачили не лише їхню ефективність, але й переваги», – розповідає анастезіолог Іванна Майданська. 

  Лікарка пояснює, що у шоломі є постійна підтримка тиску, який потрібен для правильного проведення неінвазивної вентиляції легень, краща герметичність дихального контуру, є можливість адаптувати пацієнта до високих значень позитивного тиску в кінці видоху.

  Спеціальний  прозорий пластиковий шолом розміщується навколо голови пацієнта та ущільнюється на шиї. При цьому в шоломі людина може перебувати цілодобово, тоді як маску слід від’єднувати від апарату ШВЛ, щоби людина могла поїсти, приміром. Як запевняють лікарі, в разі застосування шолому такої необхідності немає. Крім того, відсутній  ризик гіпоксемії.

  «Якщо CIPAP-маска  щільно прилягає до обличчя і тисне на ніс, щоки та підборіддя, що ускладнює відкашлювання, то в шоломі все це простіше і легше», – пояснюють у відділенні.

  Загалом перші результати такої терапії ефективні, прогнози оптимістичні, а підтвердженням цього є те, що один з пацієнтів отримував неінвазивну вентиляцію легень за допомогою шолома впродовж двох тижнів і на сьогодні є позитивна динаміка подолання недуги.

  Фахівці відділення анастезіології кажуть, охоче поділяться досвідом застосування шоломів з колегами, які борються з пневмоніями та коронавірусною хворобою. У відділенні на сьогодні є п’ять шоломів. Всі вони – від виробника Lombardi Undersea LLC, а після деякої модифікації наші лікарі ще й адаптували шоломи до апаратів Hamilton і Dragger.

  Нагадаємо, що в Україні за добу виявили 9850 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 474

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!