Сьогодні, 20 червня, в Івано-Франківському національному медичному університеті відбулась презентація нової спеціальності “Фізична терапія та ерготерапія”. На ній навчатимуть лікарів відносно нового, але дуже потрібного для України фаху – реабілітологів
“Моїм основним завданням було відкрити нову ліцензію на спеціальність, за неї ми боролися цілий рік – і нам це вдалося. Наші студенти матимуть хороші умови для навчання, всю необхідну базу. Ліцензію ми отримали на 100 чоловік. Ми живемо в суворій реальності і відчуваємо гостру потребу в таких фахівцях. Крім того, населення України старіє – це більше хвороб, і більше роботи для лікарі. У світі це давно відома спеціальність”, – розповів ректор ІФНМУ Микола Рожко.
Вартість навчання складатиме 10 тисяч гривень на рік. В майбутньому планується збільшення кількості місць на цій спеціальності.
“Фізична реабілітація є частиною фізичної культури і спорту. Будь-коли може трапитись травма, і важливо мати можливість проконсультуватися у фахівця, кваліфікованого та досвідченого. За роки моєї діяльності було багато різних випадків – у мене вдома є ціла папка з рентгенами моїх травм. Якщо матимемо досвідчених спеціалістів, то процеси реабілітації як спортсменів, так і бійців АТО підуть значно швидше”, – зазначив Назар Павлів, відомий спортсмен та заступник начальника обласного центру соціальних служб для сімей, дітей і молоді.
На презентації присутнім показали промо-ролик спеціальності, створений з метою заохотити абітурієнтів вступати на ерготерапію.
“Я бажаю викладати цю спеціальність вже давним-давно, адже травматологія та ортопедія без реабілітації практично не живуть. Все покинуто на особисту відповідальність хворого і його бажання видужати. Людину, яка знає, як правильно це робити, дуже важко знайти. Тому ця спеціальність важлива – і для дітей з вродженими вадами, і для травмованих дорослих та літніх людей. Ми готові викладати, база є, а практично – по лікарнях теж є елементи, які можна залучити до викладання”, – додав професор Вадим Сулима, завідувач кафедри травматології та ортопедії ІФНМУ.
Читайте також: Реабілітація учасників АТО: ставка на якість, а не на кількість