Сьогодні, 17 жовтня, в Івано-Франківську розпочалась Міжнародна науково-практична конференція “Практика паліативної допомоги в Євроазійському регіоні”.
“Для того, щоб побудувати систему паліативної допомоги у США, нам знадобилось багато років. І зараз вона достатньо розвинена, зокрема, навіть викладається як предмет. 70-80 % хворих отримують допомогу”,- розповіла Мері Келловей, представниця США.
Також Мері порекомендувала Україні підвищити рівень обізнаності свого населення у паліативній допомозі. Паліативна допомога має бути доступна і вдома, і в лікарнях, але в Україні на рахунок цього було зроблено багато за останні роки.
“У нас є партнери у багатьох країнах світу. І ми вирішили зробити невеликий подарунок Івано-Франківщині та зібратися всі тут”, – розповідає Вікторія Томашевська, директор програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного Фонду “Відродження” .
Вікторія додає, що з кожним роком потреба паліативної допомоги зростає, адже спостерігається старіння населення.
“Справа в тому, що питання паліативної допомоги не вирішується так, як воно мало б бути і є багато причин, коли ця допомога не надається, але вона потрібна. Це неправильно.
У багатьох країнах медичні препарати не використовуються належним чином. Біль – складне явище, але його не розглядають як щось таке, що потрібно лікувати”, – висловилась Марте Еверард, голова бюро ВООЗ в Україні.
У заході беруть участь представники Всесвітньої організації охорони здоров’я, Міністерства охорони здоров’я України, департаменту Європи та Центральної Азії в “Human Rigths Watch”, Фундацій Відкритого суспільства та експерти у сфері паліативної допомоги з 9 країн світу.