В Івано-Франківську хірурги вперше провели операцію Росса

 • 7 квітня 2022 року вперше в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні провели складну операцію на серце – операцію Росса, при якій уражений аортальний клапан замінюється на власний клапан легеневої артерії пацієнта (аутографт).

  Замість клапана легеневої артерії у цього ж пацієнта імплантується штучний кондуїт, або гомографт. Первинно таке хірургічне втручання призначалось для дітей, що народились з вадами аортального клапана, зараз методика використовується при лікуванні дорослих.

  У Відділення інтервенційної кардіології, радіології та кардіохірургії звернувся 32-річний пацієнт із вродженою вадою серця. В цьому випадку одностулковий аортальний клапан з часом зіпсувався і з’явилася важка аортальна недостатність, яка призвела до збільшення лівих камер серця, зниження насосної функції лівого шлуночка, задишки і погіршення якості життя в цілому.

  Пацієнту здійснено заміну аортального клапана на легеневий, на місце якого встановлено штучний кондуїт, самостійно виготовлений нашими кардіохірургами зі штучного децелюляризованого перікарду, тобто позбавленого клітинного матриксу, за рахунок чого він менше піддається впливу кальцинозу та фіброзу.

  Операція виконана безкоштовно для чоловіка завдяки залученню коштів з місцевого та державного бюджетів, благодійної допомоги.

  Для пацієнта це ряд вагомих переваг, як-от:

  • відсутність потреби приймати таблетки для розрідження крові;
  • нульовий ризик геморагічних ускладнень;
  • відсутність потреби здачі крові для моніторингу ступеня розрідження крові;
  • відсутність потреби реоперацій, на відміну від пацієнтів, які мають біологічний клапан;
  • абсолютне відновлення якості життя і доброї функції аортального клапана.

  Операція показана для пацієнтів від 18 до 40. Лікарня планує і надалі проводити такі операції для тих осіб, що її потребують.

  Читайте також: В Івано-Франківську прооперували двох дітей із вадами серця

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!